حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصادی از حضور دانش بنیان‌ها در بازار‌های جهانی

به گفته میرآبادی به لحاظ امکاناتی که مستقیما توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته و هم با بسیج دستگاه‌های مختلف در حوزه تجارت خارجی، از ورود شرکت‌های دانش بنیان در بازر‌های جهانی حمایت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در نشست کارشناسی با تحریریه تجارت خارجی درباره حمایت‌های صورت گرفته از سوی معاونت علمی، فناوری و اقتصادی ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش بنیان گفت: درمجموعه معاونت علمی کارگزارانی داریم که در حوزه‌های مختلف جغرافیایی فعالیت‌هایی را انجام داده اند و کار تجاری و بازار را می شناسند و عملا به بازار سازی کمک می کنند. یکی از نکات بسیار مهم در توسعه بازار، ارزیابی نیاز‌های بازار است.

امیر حسین میرآبادی در ادامه افزود: دومین کمکی که معاونت علمی و فناوری به شرکت‌های دانش بنیان برای صادرات انجام می دهد، استفاده از ظرفیت شرکت‌های مدیریت صادرات است که وظیفه این شرکت‌ها  ارتباط برقرار کردن بین دارنده‌ محصول و متقاضی آن است.

وی همچنین درباره راهکار سوم معاونت علمی، فناوری و اقتصادی ریاست جمهوری برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان برای صادرات بیان کرد: مراکزی در خارج از کشور ایجاد شده که این مراکز با برگزاری نمایشگاه‌هایی به بازار سازی  و معرفی محصولات در کشور هدف کمک می‌کنند.

امیر حسین میرآبادی گفت: معاونت علمی، فناوری و اقتصادی ریاست جمهوری ارتباط نزدیکی با وزارت خارجه دارد و در حوزه دیپلماسی اقتصادی، این ارتباط نزدیک باعث شده که از ظرفیت نمایندگی‌های خارج از کشور و رایزنان اقتصادی استفاده کنیم.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علمی و فناوری معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در ادامه اظهار کرد: از ظرفیت‌های سازمان توسعه تجارت مانند رایزنان بازرگانی و مراکزی که به کمک این سازمان شکل گرفته از صادرات شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم.

وی در پایان گفت: به طور خلاصه هم به لحاظ امکاناتی که مستقیما توسط معاونت علمی، فناوری واقتصاد دانش بنیان شکل گرفته و هم با بسیج دستگاه‌های مختلف در حوزه تجارت خارجی، از ورود شرکت‌های دانش بنیان در بازر‌های جهانی حمایت می‌کنیم.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=38569

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها