حوزه مالیات ستانی کشور به نظام مالیاتی هوشمند مجهز می شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تصویب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در مجلس شورای اسلامی که با هدف هوشمندسازی اقتصاد و نظام مالیاتی کشور صورت گرفته است، گفت: اینک کشور در حوزه مالیات ستانی در حال گذر از یک نظام سنتی به یک نظام مالیاتی هوشمند است که تحقق این نظام مالیاتی هوشمند، نیازمند بستری برای رصد معاملات و تبادلات اقتصادی شفاف است تا اطلاعات مربوط به آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از سازمان امور مالیاتی، پارسا در مراسم رونمایی از اتصال ۱۰ هزار دفاتر پیشخوان دولت به سامانه پایانه های فروشگاهی و امکان صدور صورت حساب الکترونیک در این دفاتر اظهار داشت: اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان علاوه بر اینکه با افزایش درآمدهای مالیاتی دولت را در تامین هزینه های عمومی کشور یاری خواهد کرد موجب افزایش عدالت مالیاتی و رضایتمندی مردم و مودیان خواهد شد.

بر این اساس،  دفاتر پیشخوان دولت با راه اندازی این سامانه قادر خواهند بود در هنگام دریافت هزینه خدمات ارائه شده، نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی استاندارد و مورد تایید سازمان امور مالیاتی کشور برای مصرف کنندگان اقدام کنند.

وی افزود: نظام یکپارچه و فراگیر پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان که در حال حاضر در دست توسعه است بستری را فراهم می کند که همه کسب و کارهای کشور به کمک آن امکان ارائه صورت حساب های استاندارد، غیرقابل انکار و غیرقابل جعل را به مصرف کنندگان نهایی خواهند داشت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در تشریح اقدامات سازمان امور مالیاتی در توسعه نظام پایانه های فروشگاهی نیز گفت: نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان دارای ۱۲ زیرسامانه است که هم اکنون ۴ زیرسامانه آن که مربوط به پایانه های فروشگاهی است راه اندازی شده است. هم اکنون علاوه بر ۱۰ هزار دفاتر خدمات پیشخوان در سراسر کشور، ۳۰ فروشگاه زنجیره ای بزرگ نیز به این سامانه متصل هستند و امکان صدور صورتحساب های الکترونیکی مورد تایید سازمان امور مالیاتی را دارا می باشند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24620

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها