خواسته های کارگران از رئیس جمهور آینده

۱

نائب رئیس اول مجلس حل چالش های امنیت شغلی را در گرو حمایت از تولید و اشتغازا دانست و گفت:دغدغه هایی همچون امنیت شغلی،مسکن،افزایش قدرت خرید مردم و اجرای درست اصل ۴۴ باید مورد توجه قرارگیرد.
به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از خبرگزاری اقتصادایران ، سیدمحمد یاراحمدیان،رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران از دیدار با ستاد رئیسی, کاندید انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از سه تشکل رسمی و قانونی کشور همگام با تشکل های دیگر در بحبوبه انتخابات ریاست جمهوری ،بنا بر رسالت خود که همان پیگیری دغدغه ها و مطالبات بحق جامعه ی کارگری کشورمان می باشد تلاش مضاعفی را در این راستا آغاز نموده است.
وی ادامه داد: یکی از تلاش های اثربخش در این برهه از زمان ،برگزاری نشست های تخصصی با تمامی کاندیداهای ریاست جمهوری میباشد تا از یک طرف ضمن آشنایی با برنامه های کاندیداها در زمینه چگونگی حل مطالبات جامعه ی کارگری کشورمان که نیمی از جمعیت کشورمان را شامل میشوند قدمی شایسته بردارد و از طرف دیگر هم نگاه قشر یادشده را نسبت به انتخابات پیش رو تبین نموده و دغدغه های حال حاضر این جامعه را بی واسطه اطلاع رسانی نماید حداقل خروجی این موضوع ، تبادل اطلاعات بین بدنه کارگری کشور با رئیس جمهوری آینده خواهد بود.

یاراحمدیان گفت: در این راستا مجمع عالی نمایندگان کارگران جمهوری اسلامی ایران ، اولین نشست یاد شده را در دفتر مجمع عالی با حضور نیکزاد نائب رئیس اول مجلس و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، امیرآبادی معاون اقشار ستاد مرکزی رئیسی و همچنین عباسی رئیس کمیته کارگری و نیز تعدادی روئسای تشکل ها انجمن ها استانی و تعدادی چند از کارگران واحدهای تولیدی و بازرگانی خدماتی ، برگزار کرد.

یار احمدیان ضمن برشمردن مطالبات جامعه کارگری همچون امنیت شغلی،تامین معیشت، اصلاح ساختار تأمین اجتماعی… با ابراز خرسندی از شرکت رئیسی در انتخابات پیش رو ، خواستار حل مطالبات اقشار اسیب پذیر جامعه علی الخصوص جامعه ی کارگری ، از ریاست جمهور آینده شد.

در ادامه غلامرضا عباسی، رئیس کمیته کارگری ستاد رئیسی موارد دیگری از مطالبات این قشر همچون اصلاح قوانین کار،تقویت تشکل ها را یادآوری کرد.

در پایان هم نیکزاد با تائید وجود مطالبات یادشده در بین نیروی کار،ضمن ادای احترام به این قشر از نگاه ویژه و عملگرایانه رئیسی برای حل دغدغه ها و مطالبات اقشار آسیب پذیر جامعه علی الخصوص کارگران کشور خبر داد و افزود: رئیسی دولت مردمی خواهد بود و مردمی ترین قشر کارگران هستند و رئیسی برای این قشر احترام ویژه قائل است.دغدغه هایی همچون امنیت شغلی،مسکن،افزایش قدرت خرید مردم و اجرای درست اصل ۴۴ باید مورد توجه قرارگیرد.

نیکزاد گفت: حل چالش های امنیت شغلی در گرو حمایت از تولید و اشتغازایست و رئیسی با اینکه در بخش قوه قضائیه فعالیت میکردند با نگاه ویژه در این بخش برای احیای بنگاهها غیرفعال فعالیت گسترده ای داشتند که خروجی آن همان حمایت از اشتغالزایی و سرمایه گذاری در جهت امنیت شغلی و درآمد پایدار خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد