درخشش و بالندگی زودهنگام شرکت نگین عسل در صادرات

مدیرعامل شرکت نگین عسل گفت: شرکت نگین عسل (بیسکویت آوند) در سال ۹۰ با استفاده از برترین تکنولوژی روز دنیا از کشور آلمان و انگلستان به بهره برداری رسید. این شرکت برای رقابت با تولیدکنندگان داخلی و خارجی محصولات خود را با کیفیتی بالا و متفاوت تولید کرد و توانست درراستای صادرات زودهنگام محصولات تولیدی به کشورهای مختلف، گام بردارد.

محمدرضا واعظ شوشتری در پنجمین گردشگری صنعتی اتاق بازرگانی اصفهان به خبرنگار پایگاه خبری – تحلیلی شاخص اقتصاد افزود: در حال حاضر این شرکت هشت نوع محصول شامل؛ بیسکویت های میوه ای، آرد جو، رژیمی دایجستیو و شهد خرما، زعفرانی، کاکائویی، پتی بور و انواع کوکی شکلاتی تولید می کند. همچنین، بیسکویت روکش دار شکلاتی، کرم دار، پتی بور چندلایه و سایر تنقلات در حوزه صنایع غذایی از دیگر محصولات تولیدی ما در آینده نزدیک خواهد بود.

وی مواد به کار رفته در محصولات تولیدی را شامل؛ آردگندم، آرد جو، شکر، روغن و شیرخشک، لسیتین، تخم مرغ، شربت اینورت، کنجد، زعفران، پودر وانیل و اسانس های خوراکی و از بهترین تامین کنندگان داخلی و خارجی دانست.

این صادرکننده نمونه گفت: محصولات شرکت نگین عسل به کشورهای عراق، افغانستان، لبنان، پاکستان، کانادا و استرالیا صادر می شود. این شرکت ۵ سال متوالی به عنوان صادر کننده نمونه استان اصفهان معرفی شده است و پیش بینی می شود، امسال نیز به عنوان واحد صادر کننده نمونه کشور معرفی شود.

واعظ شوشتری درخصوص استقبال کشورهای خارجی از محصولات این شرکت افزود: مواد اولیه در ایران از کیفیت بالایی برخوردار است، هنوز کار ژنتیکی خاصی بر روی این مواد انجام نشده و محصولی کاملا رقابتی با سایر تولیدکنندگان دنیاست.

وی در ادامه افزود: صادرات ایران بیشتر درگیر مسائل ارزی و سیاسی شده و یک صادرکننده ایرانی باید بر تمام مشکلات فائق شود. برای مثال ما بین سال های ۷۴ تا ۷۷ به کشورهای آسیای میانه صادرات بسیار زیادی داشتیم؛ ولی نفوذ آمریکا در کشور ازبکستان باعث شده تا تعرفه واردات محصولات ما افزایش پیدا کند و در نتیجه صادرات ما به آنجا متوقف شود.

این فعال اقتصادی همچنین گفت: نگین عسل اکنون یکی از شرکت های مطرح در ایران است که ۳۳۰ نفر به طور مستقیم و ۲ هزار نفر به طور غیرمستقیم از این کارخانه منتفع می شوند.

وی درخصوص مزیت رقابتی برند آوند و عوامل موفقیت شرکت گفت: مزیت رقابتی بیسکویت آوند، در کیفیت آن و مجهز بودن به اتوماسیون مواد بدون دخالت دست و تحت سیستم پیشرفته رایملت آلمان است.

مدیرعامل نگین عسل درخصوص طرح های آینده این شرکت نیز گفت: در برنامه ریزی شرکت پیش بینی شده که در ۱۰ سال آینده، برند آوند جزو ۵ برند اول کشور و جزو ۱۰۰ برند مطرح دنیا در صنعت بیسکویت باشد.

وی در باره تامین خطوط تولیدی شرکت تصریح کرد: ما علاوه بر دو خط تولید فعلی، خط تولید جدیدی از دانمارک خریداری کرده ایم که به گفته کارشناسان بهترین کیفیت پخت را دارد و همگام با آخرین تکنولوژی روز دنیاست. همچنین بحث ارز برای وارد کردن خطوط تولید برای ما مشکل ساز بود که با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، دو خط تولید اول و دوم را بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد کردیم؛ ولی برای سومین خط تولیدی خود تاکنون مجوزی صادر نشده است.

شوشتری درخصوص تعدیل یا جذب  نیرو طی ۷ ماه گذشته در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: با وجود تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، حجم تولیدات و تعداد کارکنان ما افزایش داشته است، ضمن آنکه با رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز استقبال مردم از محصولات بسته بندی شده راندمان تولید خود را بالا برده ایم.

نسرین سجادیه رئیس هیات مدیره شرکت نگین عسل نیز درخصوص نحوه توزیع محصولات شرکت گفت: محصولات این شرکت در کلیه نمایندگی های سراسر کشور و فروشگاه های زنجیره ای و نیز به صورت اینترنتی تحویل مشتریان می شود.

وی در باره محصول بیسکویت کرمدار که از محصولات جدید شرکت است، گفت: در هفته های آینده، بیسکویت های دایجستیو و پتی بور با روکش شکلاتی به بازار عرضه می شود و در ۶ ماه آینده نیز بیسکویت کرمدار را تولید می کنیم.

سید تقی دانیالی مدیر کنترل کیفیت این شرکت نیز درخصوص کنترل کیفیت مواد و مراحل آزمایش مواد اولیه گفت: با ورود مواد اولیه مراحل آزمایش انجام می شود و پس از تایید آزمون کنترل کیفی طبق چک لیست های مربوطه وارد انبار شده و در زمان انبارداری و مراحل میکس و پخت نیز، آزمایش های لازم انجام می شود.

وی افزود: سیستم مدیریت ایمنی بر مبنای استاندارد  Iso22000، Iso9001، HACCP و نظام مدیریت رسیدگی به شکایات بر مبنای استاندارد Iso10002، ایزو محیط زیست ۱۴۰۰۱، و ایزو ایمنی شغلی ۴۵۰۰۱ ایزوهایی است که تاکنون این شرکت دریافت کرده است.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23521

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها