درس هایی از نیروی نظامی برای رهبری زمان ابتلا به کرونا

در اساسی ترین شکل ممکن، بررسی پاندمیک کرونا ویروس اصلا شباهتی به جنگ و دستگیری افراد ندارد. دشمن یک ویروس است نه یک جنگنده مسلّح و کشورهای مختلف در دنیا با یکدیگر در چالش و گرفتاری هستند. فرمانده ماموریت و دیگر اصول نظامی در اینجا می توانند هدایت کننده سیاستگذاران و رهبران مشاغل در بحران ها باشند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، با این وجود برخی مقایسه ها جایز است. کووید – ۱۹ مرگبار است و رهبران در همه سازمان ها سریعاً بایستی در مورد مرگ و زندگی تصمیم بگیرند. این تصمیم گیری با وجود داشتن اطلاعات ناقص و فشار روانی زیاد صورت می گیرد. مقیاس و پیچیدگی این موقعیت خیلی وسیع تر از شرایطی است که در آن شخص می تواند شرایط را درک کند و یا موقعیت را اداره کند و ریسک این کار بسیار بالاست.

 رهبران مجبورند تصمیم‏گیری هایی بکنند که روی زندگی و معیشت کارمندان تا سالهای سال تاثیر می گذارد. رهبران نظامی که در جنگ در حال خدمت رسانی هستند همه چیز را در این باره می دانند علاوه بر این نیروی نظامی در حقیقت در مدیریت انواع بحران‏ها مهارت داشته و از جنگ تا سازماندهی واکنش های فوریتی در بلایای طبیعی مهارت های لازم را به دست آورده است. ما با خدمت کردن در نیروی نظامی و رابطه ی تنگاتنگ با آنها به این نتیجه رسیده ایم که بایستی از توان رهبران آنها سپاسگزاری کنیم .

همچنین می توانیم بفهمیم که فرهنگ نظامی یک فرهنگ بی نظیر و منحصر به فرد است که با یک حس مشترک در مورد ماموریت ها و ارزش ها و استانداردها شناخته می شود و هر وقت که لازم باشد بی چون و چرا از روسا تبعیت می کند و همیشه درگیر آموزش ها و تمرین های دوره ای و شدید می‏باشد. رهبران مشاغل و دولتی با تحمل این تفاوت های ذهنی می توانند از بهترین فعالیت های نظامی درس بگیرند.

در این مقاله ۶ درس پیشنهاد شده که ثابت شده در زمینه نیروی نظامی با ارزش بوده و به خوبی با دیگر سازمان‏ها تطابق دارند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22309

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها