در حاشیه امضای تفاهم نامه اتاق بازرگانی و دانشگاه علوم پزشکی؛تمام ظرفیت های اتاق بازرگانی اصفهان در راستای مقابله با ویروس کرونا بسیج می شوند

اتاق بازرگانی اصفهان در راستای لزوم بسیج همگانی در پیشگیری و مقابله با  شیوع ویروس کرونا با تشکیل کمیته مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تفاهم نامه همکاری با این نهاد درمانی به امضا رسانید.

به گزارش  پایگاه خبری شاخص اقتصاد،مسعود گلشیرازی در حاشیه امضای این تفاهم نامه با دکتر طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی در راستای رسالت مسوولیت اجتماعی آماده هر گونه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف ریشه کنی ویروس کرونا در استان است .

رییس اتاق بازرگانی اصفهان،  تشکیل ستاد اطلاع رسانی به فعالین اقتصادی در تامین تجهیزات و امکانات لازم در بنگاهها بمنظور حمایت از کارکنان و خانواده انان  و حفظ فعالیت کارخانجات و دفاتر را یکی از بندهای مهم این تفاهم نامه بر شمرد و گفت:کمک مالی بلا عوض فعالین اقتصادی با محوریت اتاق بازرگانی بمنظور تامین تجهیزات و مواد مصرفی مورد نیاز و کمک مالی بصورت قرض الحسنه توسط فعالین اقتصادی و با محوریت اتاق به دانشگاه علوم پزشکی از دیگر بندهای این تفاهم نامه است .

وی افزود: اتاق با به کارگیری تمام ظرفیت ها از جمله تسهیل در واردات ملزومات درمانی و همچنین تولید این ملزومات آماده همکاری با استانداری و دانشگاه علوم پزشکی در راستای مقابله با ویروس کروناست.

گلشیرازی از اعطای تسهیلات قرض الحسنه به دانشگاه علوم پزشکی توسط اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی برای  خرید تجهیزات پزشکی برای مبارزه و پیشگیری  از شیوع ویروس کرونا در بین شهروندان اصفهانی است.

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این نشست ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته دانشگاه برای مهار این بیماری گفت: پیشگیری و پیش بینی کردن امکانات درمانی مورد نیاز از مهم ترین اقدامات کنونی دانشگاه است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و پیشگیری نیازمند همراهی هر چه بیشتر ارگان های دولتی و بخش خصوصی هستیم تصریح کرد: کمک های حمایتی در بخش های بهداشت و درمان توسط نهادها نیز از دیگر کمک های حمایتی مورد نیاز است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان استراتژی نخست دانشگاه علوم پزشکی را کاهش ابتلای افراد از طریق کاهش تماس و حفظ بهداشت بیان وتصریح کرد: کاهش تماس مهم ترین عامل عدم نیاز به بستری است.

چنگیز از راه اندازی تلفن ۳۱۱۳ و فعال شدن ۱۴ خط همزمان در دانشگاه برای ارایه مشاوره تلفنی به افراد خبر داد و گفت: سایتی نیز در حال راه اندازی است. 
گفتنی است در این راستا کمیته مشترک اتاق اصفهان با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اقدام به راه اندازی ستاد اطلاع رسانی به فعالین اقتصادی در تامین تجهیزات و امکانات لازم در بنگاهها بمنظور حمایت از کارکنان و خانواده ایشان و حفظ فعالیت کارخانجات و دفاتر ، کمک مالی بلا عوض فعالین اقتصادی با محوریت اتاق بازرگانی بمنظور تامین تجهیزات و مواد مصرفی مورد نیاز، کمک مالی بصورت قرض الحسنه توسط فعالین اقتصادی و با محوریت اتاق به دانشگاه علوم پزشکی  وستاد پشتیبانی جهت بکارگیری ظرفیت اعضای اتاق جهت خرید های خارجی اقلام مورد نیاز نمود. 
اعضای کمیته پیشگیری متشکل از طاهره چنگیز ،مسعود گلشیرازی، مجتبی کاروان، اصغر اخوان مقدم، غلامرضا اخوان فرید، غلامرضا سلیمانیان، و مهدی خوروش می باشد. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20504

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها