دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی ابلاغ شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که در راستای تداوم حمایت از بنگاه‌های اقتصادی فعال و تکمیل و راه‌اندازی پروژه ‌های در دست اجرا و اولویت‌دار در سال “جهش تولید”، دستورالعمل اجرایی تامین مالی بنگاه های اقتصادی توسط وزیر صنعت به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از وزارت صنعت، «سعید زرندی» افزود: به منظور هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‏ های اقتصادی در راستای تحقق شعار سال، با هدف تامین تسهیلات لازم برای نگهداشت و افزایش تولید و اشتغال در بنگاه‏ های اقتصادی، نوسازی و بازسازی بنگاه‏ ها و صنوف تولیدی و تکمیل طرح‏ های نیمه ‏تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصدی، با شرایط مندرج در این دستورالعمل تخصیص می‏ یابد.

وی گفت: اولویت اصلی پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل، آن دسته از بنگاه‏ های اقتصادی است که به طور عمده دارای مشکل نقدینگی بوده و مشکلاتی نظیر ظرفیت تولید، دانش ‏فنی، توان مدیریت و بازار یا موانع راه ‏اندازی و افزایش تولید نداشته باشند تا با دریافت این تسهیلات قادر به راه ‏اندازی سریع، انجام نوسازی و بازسازی لازم و تثبیت یا افزایش تولید و اشتغال باشند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید کرد: میزان تسهیلات قابل پرداخت به هر بنگاه‏ اقتصادی، براساس نیاز واقعی بنگاه و تایید کارگروه استانی خواهد بود.

وی توضیح داد: بنگاه‏ های اقتصادی دارای مجوز از وزارت صنعت، جهاد کشاورزی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، صنوف تولیدی دارای مجوز براساس قانون نظام صنفی کشور و مراکز پژوهش‏ های صنعتی و معدنی و واحدهای فنی و مهندسی که در زمان درخواست تسهیلات، تعداد کارکنان آنها تا ۱۰۰ نفر باشد و طرح‏ های نیمه‌تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصدی و با پیش ‏بینی اشتغال تا ۱۰۰ نفر مشمول این دستورالعمل هستند.

زرندی بیان داشت: تامین تسهیلات مورد نیاز برای بازسازی و نوسازی بنگاه‏ های اقتصادی و صنوف تولیدی مشمول به منظور کاهش مصرف و شدت انرژی و آلایندگی، افزایش بازدهی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و رقابت‌پذیری آنها، از مهترین اهداف این دستورالعمل است.

وی ادامه داد: هدف دیگر این دستورالعمل، تامین تسهیلات مورد نیاز برای تکمیل و راه‏ اندازی طرح‏ های نیمه ‏‏تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد یا معادن دارای پروانه بهره‏ برداری است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24014

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها