دستیابی به رکورد حمل مواد اولیه در راه‌آهن فولاد مبارکه

کارکنان واحد راه‌آهن فولاد مبارکه در لبیک به پیام مقام معظم رهبری، در فروردین‌ماه سالی که از سوی ایشان سال «جهش تولید» نام‌گذاری شد، رکورد حمل ریلی مواد اولیه از مبادی به فولاد مبارکه و فولاد سبا را به میزان ۸۰۳ میلیون تن کیلومتر معادل ۹۵۵ هزار تن مواد اولیه به ثبت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایمیدرو، محمدعلی زراعی مدیر حمل و نقل و پشتیبانی راه آهن فولاد مبارکه افزود: دستیابی به این رکورد ارزشمند، ضمن پشتیبانی از هدف افزایش تولید آهن اسفنجی و گندله در هلدینگ فولاد مبارکه، مهر تاییدی بر توانمندی و همت نیروهای متخصص داخلی و مدیریت هوشمندانه حوزه‌های تولید و پشتیبانی شرکت است که برغم محدودیت‌های ناشی از پروتکل‌های بهداشتی، توانستند برگ زرین دیگری را با استفاده از ظرفیت خالی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در تاریخ فعالیت‌های شرکت به ثبت برسانند.

میررسول میراسدی سرپرست واحد راه‌آهن فولاد مبارکه نیز گفت: برغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی معادن در ایام نوروز، واحد راه‌آهن فولاد مبارکه موفق به حمل ریلی ۸۰۳ میلیون تن کیلومتر (معادل ۹۵۵ هزار تن) کنستانتره و گندله از مبادی چادرملو، بافق، گهرزمین، سنگان، اوپال و گل‌گهر به فولاد مبارکه و فولاد سبا شد.

وی گفت: دستیبابی به این میزان حمل در حالی حاصل شد که با تعطیلی بیشتر معادن در یک تا دو هفته ایام نوروز، بارگیری واگن در برخی نقاط کاملا متوقف بوده و چه‌بسا در غیر این صورت، حمل ریلی تا مرز ۱.۲ میلیون تن در ماه افزایش می‌یافت.

میراسدی افزود: حمل حداکثری از طریق راه‌آهن به دلایل گوناگون از جمله پاسخ‌گویی مناسب به حجم موردنیاز تولید، ایمنی جاده‌ها و حفظ محیط‌زیست همواره در اولویت سازمان است؛ با این حال، در شرایط اپیدمی و لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی، انتقال بار از جاده به ریل در جلوگیری از ورود روزانه چند صد کامیون به کارخانه کمک شایانی کرد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت خالی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در ایام نوروز و هماهنگی مضاعف با برخی معادن مانند سنگان و چادرملو بخصوص مدیریت پیمانکاران ریلی توانستیم برای افزایش سرعت سیر و تأمین به‌موقع واگن‌های خالی گام‌های مؤثری برداریم و نهایتا با همکاری تیم کاردامپر و افزایش سرعت تخلیه، نتیجه مطلوب حاصل شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21356

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها