دوره آموزش مجازی آشنایی با تجارت در کشور ترکیه به همت اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می شود

 دوره آموزش مجازی آشنایی  با  تجارت در کشور ترکیه به همت مرکز توسعه سرمایه انسانی(متسا) اتاق بازرگانی اصفهان  روز یکشنبه  11 خرداد ماه ۱۳۹۹ از   ساعت ۱۴ الی۱۹برگزار می شود .

 به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مدرس این دوره سیدجلال ابراهیمی دبیر کل شورای بازرگانی ایران و ترکیه است و در این دوره  راه های تجارت با ترکیه ،آشنایی با تفاهم نامه تجاری دو طرف و معرفی استانداردهای گمرکی ترکیه  به شرکت کنندگان اموزش داده می شود.

گفتنی است ترکیه طی ۵ سال گذشته در مجموع ۱۶میلیارد و ۵۹۸ میلیون دلار کالا و خدمات به ایران صادر و همچنین طی این مدت ۲۸ میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است.مجموع تجارت میان دو کشور بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۸۸ میلیون دلار  رقم خورده است.

صادرات ترکیه به ایران در سال ۲۰۱۹ نیز ۵ میلیارد و ۵۸۹ میلیون دلار و واردات از ایران ۳ میلیارد و ۲۷۱ میلیون دلار بوده است. بدین ترتیب ترکیه در سال گذشته دارای مازاد تجاری ۲ میلیارد و ۳۱۶ میلیون دلاری با ایران بوده است.

طی ۵ سال گذشته کاغذ و محصولات کاغذی، مواد شیمیایی، الیاف مصنوعی، ماشین آلات و همچنین پوشاک عمده ترین محصولات صادراتی ترکیه به ایران بوده اند. همچنین طی این مدت مواد نفتی، مواد شیمیایی و فلزات عمده ترین اقلام وارداتی ترکیه از ایران بوده اند.

علاقه مندان  برای شرکت در این دوره می توانند با مراجعه به بخش همایش ها  و نمایشگاه های پورتال  اتاق بازرگانی اصفهان (www.eccim.com) به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر از برگزاری دوره های آموزشی می توانند  با تلفن  ۳۶۵۶۰ داخلی ۳۱۵۱ و ۳۱۵۳ تماس حاصل کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21661

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها