دیدار رؤسای اتاق های بازرگانی ایران و اصفهان با رئیس اتاق بازرگانی قطر

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: صنایع ساختمانی، کشتیرانی، ترانزیت، گردشگری، پتروشیمی، انرژی، هتل‌سازی، غذایی، لبنی، دارویی و لوازم پزشکی، از جمله مهم‌ترین زمینه‌های همکاری مشترک ایران و قطر است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، غلامحسین شافعی در حاشیه هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر که در اصفهان برگزار شد، در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر افزود: شیلات و آبزیان و همچنین صنایع لبنی برای سرمایه گذاری قطر در ایران از حیث تولید برای بازار قطر بسیار مستعد و قابل اجراست.

وی در این دیدار ضمن تشریح اولویت‌های راهبردی اتاق ایران برای همکاری با کشور قطر، بر ضرورت تبادل هیات‌های تجاری بین دو کشور تاکید کرد و گفت: ایران و قطر می‌توانند همکاری‌های سه‌جانبه و چندجانبه داشته باشند.

در این دیدار، مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز به تشریح محورهای پنج گانه پیشنهادی در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت قطر با تجار و فعالان اقتصادی اصفهانی پرداخت.

در ادامه این نشست، خلیفه بن جاسم آل ثانی، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قطر ابراز امیدواری کرد زمینه سرمایه گذاری و تجارت بین ایران و قطر  توسعه یابد.

وی تاکید کرد: ایران و قطر به عنوان دو کشور دوست و همسایه، جدای از مناسبات فرامنطقه‌ای لازم است در منطقه همکاری خود را روز به روز گسترش داده و الگویی برای دیگر کشورها باشند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=25161

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها