رئیس اتاق بازرگانی اصفهان: اقتصاد دانش محور بدون داشتن ابزارهای لازم محقق نمی شود

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد دانش محور، درون زا و برون نگر را در کشور محقق کنیم، الزاما باید ابزار و ملزومات آن را مهیا کنیم، گفت: شهرهای نمایشگاهی یکی از نشانه های چرخه اقتصاد هستند که در این خصوص نقش آفرین خواهند بود، بخصوص در شهری مانند اصفهان که هم صنعتی است و هم صنایع دستی و گردشگری در آن قوام دارند.

مسعود گلشیرازی در آئین رونمائی و بهره برداری از فاز نخست نمایشگاه بین المللی اصفهان افزود: این پروژه عظیم نمایشگاهی اتفاق مهمی در چرخه اقتصاد ملی است که در این خصوص ازهیات مدیره و کارکنان نمایشگاه بین المللی و شهرداری و شورا و نیز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی اصفهان که با عشق و علاقه و همت مضاعف این اتفاق مهم را رقم زدند، قدردانی می کنم.

وی در ادامه گفت: این ایده خوب با همراهی و هم افزایی عوامل فوق این معنا را متجلی کرد که وقوع اتفاقات مثبت در اقتصاد ملی با تکیه بر داشته ها و هم افزایی و همراهی نهادهای مرتبط در بهبود محیط کسب و کار محقق خواهد شد و این پروژه نیز با همراهی استاندار و تیم مدیریت اجرایی شهر رقم خورد.

گلشیرازی همچنیبن این نمایشگاه را تجلی هم افزایی و همراهی نهادهای مرتبط با محیط کسب و کار دانست و تاکید کرد: این اتفاق نمی افتاد مگر با همراهی مسئولان که این مسیر را بیش از یک دهه است که پیگیری کردند.

وی با قدردانی از اسلاف و پیشینیان بخصوص در مقطع سه سال گذشته که توانستند این پروژه عظیم نمایشگاهی را محقق سازند، گفت: سرمایه گذاری در این پروژه بستر اتفاقات بعدی را مهیا کرده است و این اقدام و فکر و اندیشه مقدمه اقدام مهمتری است که امیدوارم به دست بنده و دیگر فعالان اقتصادی در این شهر محقق شود و گام دوم را بنحوی عملیاتی کنیم که مبانی اقتصاد مقاومتی را به صورت عینی متجلی کنیم، همانطور که مسئولان و دست اندرکاران این پروژه در عمل  نشان دادند که اقتصاد مقاومتی را از حرف به عمل تبدیل کنند.

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان نیز با ابراز خرسندی از افتتاح این پروژه، از آغاز فاز دوم نمایشگاه بین المللی اصفهان در مهر ماه سال آینده با نقش آفرینی اتاق بازرگانی اصفهان بعنوان سهامدار و‌شریک تجاری شرکت نمایشگاهها خبر داد.
وی با بیان اینکه بهره برداری از پروژه مذکور، بیانگر فعال شدن اقتصاد شهر، اشتغال و رونق کسب و کار است ، افزود: نمایشگاه اصفهان نمونه ای از کارهای بزرگی است که با همت مدیران شهری و حمایت های بی دریغ اعضاء شورای شهر محقق شد.
نوروزی همچنین از افتتاح قریب الوقوع پروژه های بزرگی چون سالن اجلاس، سالن گلستان شهدا، و پل شهید سلیمانی و جاده فرزانگان تا پایان سالجاری خبر داد و تاکید کرد: افتتاح این پروژه ها به معنای ایجاد آسایش و نویدبخش زندگی بهتر برای شهروندان است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصادی، مرحله نخست پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان با ۹۶ درصد سرمایه گذاری مشترک شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان و منطبق با استانداردهای بین المللی شامل؛ یک سالن پیوسته با قابلیت تفکیک به سه سالن پنج هزار متری پیوسته طراحی و ساخته شده است. این مجموعه نخستین شهرک نمایشگاهی کشور به شمار می‌رود.

مساحت زمین این پروژه ۴۷ هکتار و مساحت محدوده طرح توسعه نهایی در ۱۵۰ هکتار طراحی شده است.

فاز اول این نمایشگاه شامل؛ فضاهای سالن نمایشگاه (سالن اصلی ۱۵ هزار مترمربع ساختمان رجیسترینگ به مساحت تقریبی زیربنایی سه هزار متر مربع، ساختمان اداری، خدماتی پشتیبانی به مساحت حدو ۹ هزار مترمربع، فضاهای نمایشگاهی روباز، پارکینگ روباز، ساختمان تاسیسات مکانیکی، فضای سبز، تونل‌های تاسیساتی آدم‌رو، فضاهای سواره‌رو و پیاده‌رو، رستوران، کافی‌شاپ، سرویس‌های بهداشتی محوطه، ساختمان الکتریکال، مخزن آب آشامیدنی و آتش‌نشانی، مخزن آب خاکستری فضای سبز و پل‌های عابر پیاده طرفین سالن اصلی است.

در آئین رونمایی و بهره برداری از این پروژه عظیم نمایشگاهی استاندار، رئیس و اعضای اتاق بازرگانی اصفهان ، شهردار و اعضای شورای شهر و تنی چند از مسئولان محلی استان با رعایت پروتکل های بهداشتی حضور داشتند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24499

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها