مشکلات فعالان اقتصادی، در مرکز فوریت های کسب و کار و سرمایه گذاری ارزیابی می‌شود

درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوص استان عنوان شد به منظور ساماندهی، پایش و ارزیابی مشکلات فعالان اقتصادی در دستگاه‌های اجرایی و با هدف افزایش کیفیت و کاهش کمیت پرونده های ورودی به ستاد تسهیل، مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار و سرمایه گذاری استان اصفهان راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از ایرنا، مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در حاشیه نود وچهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در جمع خبرنگاران افزود: تشکیل ساختار مرکز اورژانس کسب و کار در اتاق بازرگانی با همکاری دستگاه‌های اجرایی از مصوبات این جلسه بود.

وی ادامه داد: بهترین دستگاه‌هایی که در خدمت رسانی به مردم گام بردارند از این طریق شناسایی می‌شوند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: رفع محدودیت معافیت مالیاتی صادرکنندگان مورد بررسی قرار گرفت، زیرا برخی از صادرکنندگان موفق نشده بودند تا ۳۰ دی ماه ۹۸ تعهدات ارزی سال قبل‌تر را ایفا کنند و مشمول استفاده از معافیت‌های مالیاتی حوزه صادرات نشده بودند که در این حوزه پیشنهاد شد از طریق مجلس و معاون اول رییس جمهور توسط استاندار موضوع پیگیری شود.

گلشیرازی خاطرنشان کرد: همچنین گزارشی از رفع تعهدات ارزی فعالان اقتصادی اصفهان ارایه شد، این گزارش حاکی از این بود که صادرگنندگانی که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ فرآیند صدور و تمدید کارت‌های آن‌ها در اتاق اصفهان انجام شده بیش از ۹۰ درصد ایفای تعهد ارزی داشتند که ما باید حامی این صادرکنندگان خوش نام باشیم.

وی بیان کرد: مصوبه‌ای در خصوص اختلاف پزشکان شاغل در درمانگاه‌ها با سازمان تامین اجتماعی داشتیم که مقرر شد موضوع استفساریه از دیوان عدالت اداری انجام شود و یک مهلت سه ماهه برای مواردی که سازمان تامین اجتماعی صدور کرده و اجراییات تا زمان جواب متوقف شود.

در این جلسه، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان درخصوص طرح مشکلات تامین اجتماعی انجمن درمانگاه های غیردولتی استان که از سوی رئیس انجمن مطرح شد، با بیان اینکه ضوابط و مقررات تامین اجتماعی عمدتاً مخل کسب وکار است، خواستار بازنگری در این خصوص شد.

مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای گفتگوی استان نیز در این جلسه، تغییر روند صدور و تمدید کارت های بازرگانی در اتاق بازرگانی اصفهان را در میزان رفع تعهد ارزی صادرکنندگان موثر دانست و افزود: لازم است این اقدام مثبت در کل کشور تسری یافته و سازوکاری برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه صدور و تمدید کارت اندیشیده شود.
وی درخصوص حل مشکل تعهدات ارزی سال ۹۷ فعالان اقتصادی اعلام آمادگی نمود که این موضوع را از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیری کند.
محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه دستگاه قضا با مدیرانی که بی جهت باعث طولانی شدن امور مربوط به ارباب رجوع می شوند، برخورد خواهد کرد، افزود: این امر مستلزم معرفی مدیران کارشکن از سوی مردم و فعالان اقتصادی به دستگاه قضا می باشد.
وی استفساریه از دیوان عدالت اداری و ایجاد مهلت سه ماهه برای رأی¬های صادره از سوی تامین اجتماعی برای این درمانگاه ها و توقف اجراییات تا زمان پاسخ از سوی دیوان عدالت اداری را در کمک به رفع مشکلات درمانگاه های مذکور مؤثر دانست.
همچنین سید حسن قاضی عسگر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه بخشی از فعالان اقتصادی با رویه جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی دچار مشکل هستند، و با وجود این، صادرات استان به خطر خواهد افتاد، فعالیت دو سامانه قدیم و جدید به موازات یکدیگر را تا رفع کامل مشکلات سامانه جدید، در کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی مؤثر دانست.
وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه مسایل بانکی، بهترین روال اداری در استان اصفهان در حال اجرا شدن است، بر استفاده فعالان اقتصادی از این ظرفیت تاکید نمود و گفت: چنانچه مانعی در انجام این کار مشاهده شود، به استانداری اعلام کنند تا مرتفع گردد.
ایرج موفق، رئیس سازمان صمت استان اصفهان نیز تعامل و هماهنگی اتاق بازرگانی اصفهان و سازمان صمت را زمینه ساز حل مشکلات مربوط به تمدید و صدور کارت بازرگانی در اصفهان دانست و افزود: از ابتدای مردادماه سال¬ جاری تاکنون ۳۸۰ کارت جدید و تمدیدی در استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، نود و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان به گزارش ارائه شده توسط نماینده کمیسیون هماهنگی بانک های استان از اجرای بند ۲ مصوبات استانی نودمین جلسه شورا، مشکلات فعالان اقتصادی درخصوص رفع تعهدات ارزی، بررسی پیشنهادهای مسائل و مشکلات تامین اجتماعی انجمن درمانگاه های غیردولتی استان، بررسی فرصت ایجاد شده صادرات کالا به ارمنستان با توجه به ممنوعیت شش ماهه واردات کالا از ترکیه و راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار در اتاق بازرگانی اصفهان اختصاص یافت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24557

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها