رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان: راهبرد خرید تکنولوژی باید در دستور کار صنعتگران قرار گیرد

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان گفت: زمان آن فرا رسیده که به جای خرید کارخانه، به دنبال راهبرد خرید تکنولوژی از خارج باشیم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، محمدرضا رجالی در جلسه “مصوبات الزامات اجرایی در راستای چشم انداز تعیین شده لاستیک های صنعتی استان اصفهان” افزود: در کنار این دیدگاه که خارجی ها ما را به چشم بازار می بینند، به لحاظ آن که ما کارگر، انرژی و زمین ارزان داریم، باید با تغییر این تصویر، کارخانه با مشارکت خارجی ها ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در این مقطع، راهبرد ساخت لاستیک را باید مورد توجه ویژه قرار دهیم و اصفهان به لحاظ داشتن نیروی ماهر، پتروشیمی و برق ارزان، پتانسیل های بالقوه در زمینه تولید لاستیک و مواد اولیه دارد؛ از این رو، ما باید یک بار برای همیشه تکنولوژی را بخریم و وارد کنیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان افزود: صنعتگران باید با ایجاد فضای تعاملی و همدلی و با ارائه طرح ها و پیشنهادهای سازنده کارها را به پیش ببرند.

وی تصریح کرد: در شرایط موجود شیوع ویروس کرونا، ظرفیت های خالی استان و وضعیت اشتغال خوب بوده و رشد هم کرده است و در چنین شرایطی ما باید وارد بازارهای جهانی شویم.

رجالی ادامه داد: اتاق بازرگانی با ترجمه گزارش های مکنزی توانسته است بیش از ۱۷۰ راهکار را برای مقابله با اثرات منفی شیوع ویروس کرونا نشر و در اختیار فعالان بخش خصوصی قرار دهد.

وی در خاتمه گفت: ما باید در حوزه لاستیک با اعطای مجوز و ایجاد سندیکا و نیز احداث شهرک اختصاصی بتوانیم این بخش را توانمند کنیم.

آرش امامی، دبیر کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست گفت: ۱۱ کارخانه با میانگین تولید سالانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تن لاستیک در کشور داریم که حدود ۳۵۰ هزار تن سالانه در این کارخانه ها تولید می  شود.

وی نیاز سالانه کشور به لاستیک را ۵۰۰ هزار تن دانست و افزود: مابقی نیاز را باید بتوانیم با ایجاد کارخانه لاستیک با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا تامین کنیم، از این رو با تدوین سند چشم انداز تعیین شده به دنبال رفع این مشکل هستیم.

در این جلسه مصوبات الزامات اجرایی در راستای چشم انداز تعیین شده لاستیک های صنعتی استان و راهکارها و نقاط ضعف و قوت این سند در کمیسیون صنعت، برای تصویب هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان مورد بررسی نهایی قرار گرفت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22819

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها