رتبه ۷۶ ایران از نظر شاخص امنیت غذایی در بین ۱۹۵ کشور جهان

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی گفت: طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، ایران در شاخص امنیت غذایی در رتبه ۷۶ از بین ۱۹۵ کشور جهان است و بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد.

به گزارش شاخص اقتصاد به نقل از  صدا و سیما، حمید اورعی افزود: اینک تا حد مطلوب از چالش‌های امنیت غذایی در کشور فاصله ایجاد شده است و این جایگاه به واسطه تلاش کشاورزان و عزم مدیران اتفاق افتاده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی تصریح کرد: افزایش بهره وری و ایجاد الگوی کشت از اهداف وزرات جهاد کشاورزی و سازمان‌های مربوطه است و در این صورت تولیدات بخش کشاورزی باید افزایش یابد.

وی تاکید کرد: طرح امنیت غذایی با دستور وزیر جهاد در حال اجرا است که از تمامی استان ها در این خصوص بازدید شده تا وضعیت بخش کشاورزی مورد ارزیابی قرار گیرد.

اورعی اظهار داشت: خراسان شمالی هم جزو ۲۳ استان کشور که طرح ارزیابی امنیت غذایی آن در حال بررسی است و در این طرح میزان تولید، دسترسی به غذا، بحث کیفیت و سلامت غذا، بحث ثبات قیمت ها و بازار مواد غذایی و سایر شاخص ها مورد ارزیابی قرار خواهد کرد که در این خصوص تمامی استان ها رتبه بندی خواهند شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=39440

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها