رشد ۱۱ درصدی تولید آهن اسفنجی در کشور

فولاد سازان در ۲ ماه نخست امسال پنج میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۳۳ تن آهن اسفنجی تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱ درصدی در عملکردشان داشتند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، جداول آماری شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو نشان می‌دهد، از مجموع عملکرد تولید آهن اسفنجی شرکت‌های مزبور در ۲ ماه امسال، ۵۲.۷ درصد سهم اردیبهشت ماه است.

آمار عملکرد ۱۶ شرکت فولادی  (مبارکه، سفید دشت، سبا، هرمزگان، خوزستان، خراسان، میانه، سبزوار، شادگان، صبا فولاد، نی ریز، آهن وفولاد ارفع، گل گهر، چادرملو، جهان فولاد سیرجان و فولاد بافت) گویای تولید ۲ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۳۰۷ تن آهن اسفنجی در اردبیهشت ماه امسال است که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته ۱۸ درصد رشد دارد.

بیشترین میزان تولید آهن اسفنجی در دوره این گزارش مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۴۲۸ هزار تن ثبت شد و بالاترین افزایش بازدهی در ۲ ماه امسال مربوط به فولاد بافت با رقم ۳۱۵ درصد است.

همچنین در ۲ ماه امسال فولاد خراسان با کاهش ۳۹ درصد تولید آهن اسفنجی بیشترین افت عملکرد در این مدت را در بین فولادسازان ثبت کرد.

علاوه بر این در اردیبهشت ماه نیز فولاد مبارکه با ۷۱۶ هزار و ۵۰۰ تن بیشترین تولید آهن اسفنجی را در بین واحدهای مورد بررسی داشت و فولاد میانه با رشد ۱۴۷ درصدی رتبه برتر را در این زمینه کسب کرد.

 تولید آهن اسفنجی در شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی و تابعه سازمان ایمیدرو در فروردین ماه ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۶۷۷ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد سه درصدی داشت.

تولید ۷.۱ میلیون تن گندله سنگ آهن

همچنین مجموع تولید گندله سنگ آهن در بین واحدهای مورد بررسی در دوره این گزارش برابر با هفت میلیون و ۱۵۵ هزار و ۳۷۴ تن شد که نسبت به ۲ ماه نخست ۹۸ کاهش یک درصدی دارد.

بیشترین تولید گندله سنگ آهن در این بررسی مربوط به فولاد مبارکه با رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۴۵۱ تن ثبت شد و فولاد خراسان هم در دو ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۱۵ درصدی را ثبت کرد.

واحدهای مزبور در اردیبهشت ماه امسال سه میلیون و ۴۹۳ هزار و ۶۹۶ تن تولید گندله سنگ آهن داشتند که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ افزایش دو درصدی داشتند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21922

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها