رشد ۵.۴ درصدی تصویب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت‌ماه است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، این میزان سرمایه‌گذاری مربوط به ۱۸ طرح/ واحد است که از این نظر نیز در همسنجی با پارسال رشد ۲۸.۶ درصدی نشان می‌دهد.

بخش صنعت با ۱۴ پروژه به حجم ۴۱۶.۲ میلیون دلار، بخش معدن با دو پروژه به حجم ۶۸۰ هزار دلار و بخش تجارت با دو پروژه به حجم ۵۰۰ هزار دلار، به ترتیب بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌های خارجی را در فروردین و اردیبهشت امسال به خود اختصاص دادند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها بر اساس حجم به ترتیب در پنج استان سیستان و بلوچستان، تهران، البرز، اصفهان و کردستان از پنج کشور آلمان، اتریش، امارات، چین و ایتالیا بوده است.

بررسی گزارش سرمایه‌گذاری‌های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت حاکی است از ابتدای سال ۹۸ تا پایان اسفند ماه پارسال تعداد ۸۲ مورد طرح/ واحد با ارزش ۸۵۴ میلیون دلار در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی به تصویب رسیده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21819

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها