رشد ۳۵.۷ درصدی شاخص زراعت و باغداری در تابستان ۹۹

شاخص “زراعت و باغداری” کشور در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ۶۴٩,٨ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣۵.٧  درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از مرکز آمار ایران، میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز معادل ١٣.٢ درصد افزایش می باشد.

همچنین شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در فصل تابستان امسال برابر با ۶٣٠,۶ بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٢٣.١ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه “غلات” در فصل تابستان سال ١٣٩٩ نیز نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٧.١ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٠.۵ درصد افزایش می باشد.

شاخص گروه “میوه ها و میوه های آجیلی” در فصل تابستان سال ١٣٩٩ نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴٧.٩ درصد افزایش و شاخص گروه “سبزیجات” طی همین مدت نیز نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣.٨ درصد کاهش یافته است.

شاخص گروه “مواد خام طبقه بندی نشده” در فصل تابستان امسال نیز برابر با ۶٧۵,۶ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۵.۵ درصد و شاخص “دامداری سنتی” طی همین مدت نسبت به فصل مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه “پرورش گاو و گوساله سنتی” در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ۵٨١,٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٩.۴ درصد و شاخص گروه “گوسفند و بره” نیز طی همین مدت نسبت به فصل مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.

شاخص گروه “سایر محصولات حیوانی” در فصل تابستان سال ١٣٩٩ برابر با ۵۴۵,٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش یافته است.

برای مشاهده متن کامل خبر به فایل پیوست مراجعه کنید.

زراعت

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24614

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها