رونمایی از محصولات مقابله با کرونا با همکاری اتاق بازرگانی و دانشگاه آزاد اصفهان

آیین رونمایی از ابداعات نوین لیزری شرکت های دانش بنیان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا با حمایت اتاق بازرگانی اصفهان در محل دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار شد.   

در این آیین از محصولات محفظه خانگی استریل نوری – گازی جهت مصارف خانگی، اداری، بانکی، مهدکودک ها برای میکروب کشی وسایل بازی کودکان، وسایل آرایشگاهی ،همچنین کلیدهای غیر لمسی فوتونیکی و لامپ های ضدعفونی کننده نوری – گازی ویژه هوا و محیط و ربات غذا بر رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان،عباس رضایی استاندار اصفهان در این آیین، هماهنگی و تفکر واحد را از نیازهای اساسی جامعه دانست.

 وی با اشاره به افت شدید قیمت نفت در روزهای اخیر گفت: در شرایط کنونی حرکت در مسیر استقلال هرچه بیشتر کشور در امر تولید ضروری بوده و در سال جاری بنا بر تاکید مقام معظم رهبری بر جهش تولید، باید اقدامات لازم برای تحقق این شعار انجام شود.

استانداراصفهان، هنر دانشگاه را تبدیل تهدید به فرصت دانست و با قدردانی از دانشگاه برای تولید تجهیزات موثر در مقابله با ویروس کرونا، خواستار منطقی سازی قیمت محصولات تولیدی شد.

 تولید محصولات برای مقابله با کرونا نتیجه فعالیت سرای رشد و نوآوری اتاق بازرگانی

پیام نجفی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان نیزبا بیان اینکه پس از شیوع کرونا در مرکز رشد شرکت های دانش بنیان فعالیت هایی برای مقابله با این ویروس انجام داد، افزود: در این شرکت ها تولید دستگاه‌های مقابله با این ویروس منجربه خلق محصولات نوین و کاربردی در این حوزه شد.

وی  تولید محصولات نوین و کاربردی برای مقابله با کرونا با کاربردهای پزشکی و بیمارستانی را نتیجه فعالیت های  سرای رشد و نوآوری اتاق بازرگانی دانست.

همچنین محمد صادقی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی در راستای رسالت اجتماعی خود پس از شیوع ویروس کرونا اقدامات حمایتی از دانشگاه علوم پزشکی را انجام داد.

وی تهیه بسته های معیشتی و حمایت های مالی در تامین اقلام پزشکی موردنیاز برای مقابله با ویروس کرونا را از حمایت های اتاق بازرگانی اصفهان دانست.

مهدی خوروش، دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان نیزتشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، کمپین خشت به خشت تا بهشت به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر در بحران کرونا، حمایت از شرکت های دانش بنیان برای تولید و بهره برداری از محصولات و تشکیل کارگروه های علمی به منظور انطباق محیط های کسب و کار با شرایط کنونی و کمک به آسیب هرچه کمتر آنها را از جمله اقدامات اتاق بازرگانی اصفهان  در راستای مسوولیت اجتماعی در شرایط بروز ویروس کرونا بیان کرد.

محسن لوح موسوی، مسوول سرای نوآوری و دانش اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی نیز با بیان اینکه آیین امروز در راستای «طرح رویش» سرای رشد و نوآوری مبنی بر حمایت از طرح های دانش بنیان و تجاری سازی فعالیت های دانش بنیان دانشگاه ها برگزار شد.

 وی شناسایی و حمایت از طرح های بهداشت و درمان اعضای هیات علمی دانشگاه را از جمله وظایف محول شده به سرای رشد عنوان و تصریح کرد: پس از شناسایی طرح های مذکور با همکاری کمیسیون مسوولیت اجتماعی اتاق بازرگانی از این محصولات تولیدی رونمایی شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21044

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها