رویداد عرضه و تقاضای فناوری صنعت کشاورزی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

نخستین رویداد عرضه و تقاضای فناوری صنعت کشاورزی با حضور شرکت های دانش بنیان و فناور در سالن همایش های بین المللی  اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد ،سهراب بختیار  فعال بخش کشاورزی استان اصفهان در این رویداد گفت: پوشش های گلخانه ای که در ایران انجام می شود بواسطه برخی مشکلات  سر راه این بخش فاصله زیادی با دیگر کشورها دارد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد ،وی  اتوماسیون گلخانه ای ، طراحی ماشین آلات جهت آنالیز خاک،افزودن مواد مورد نیاز ، بذر صیفی جات وارداتی، شکل دهی به محصولات کشاورزی جهت صادرات و بسته بندی مناسب و محافظ محیط زیست را از جمله مشکلات و فاصله انداختن ما با سایر کشورها دانست.

وی همچنین معضل آب و مشکل هوا را از جمله ضرورت های توجه به توسعه و نیاز به کشت گلخانه ای در کشور دانست و از فعالان اقتصادی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در این خصوص چاره اندیشی کنند.

رییس کمیته دام ، طیور و آبزیان اتاق بازرگانی اصفهان نیز پاستوریزاد کود، سیستم شناسایی هوشمنددر دام، فیدر میکسر عمودی و ارایه الگوهای مناسب سیستم تهویه و خنک کننده با توجه به شرایط استان در واحدهای گاو شیری را از نیازهای اساسی کمک به واحدهای دامپروری دانست.

عباس زال بیک، در ادامه ارایه روش های جایگزینی سموم شیمیایی در دفع و از بین بردن حشرات و استفاده از تکنولوژی آنالیز تصویری را از دیگر نیازها برشمرد.

یک عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی اصفهان نیز بزرگترین چالش صنعت طیور ایران را وابستگی به “لاین” (طیوری که با تخصص زیاد انتخاب و ۸ خط برای ما تا مرحله استفاده در چوجه تجاری انجام می شود) دانست.

محمدرضا عبادی دیگر سخنران این رویداد تصریح کرد: ایران جزو ۶ کشور برتر دنیا می باشد که صاحب ۸ خط تولید هیبریدهای گوشتی جهان است.

وی گفت: یک قطعه مرغ لاین به ۴۵ قطعه مرغ اجداد،  ۲ هزار و ۲۵۰ مرغ مادر۳۰۳ هزار و ۷۵۰ قطعه جوجه گوشتی و ۴۲۵ تن مرغ آماده طبخ تبدیل می شود که این مساله اهمیت اقتصادی جوجه لاین را می رساند.

مسوول اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان اصفهان نیز شکل تجهیز وسایل حمل و نقل جوجه به سیستم های تنظیم رطوبت، اکسیژن و دمای مناسب  را شامل کمبود اکسیژن در اتاق حمل و نقل جوجه ها، کنترل رطوبت و دما اتاق حمل جوجه ها و عدم پایش لحظه ای اتاق حمل جوجه ها دانست.

سید رضا موحدی، حفظ رطوبت ۶۰ درصدی،حفظ دمای ثابت ۲۳ درجه سانتیگراد، کنترل و پایش وضعیت اتاق از ریق تلفن همراه و تامین آب و مواد غذایی حین حمل را از راهکارهای رفع این مشکلات برشمرد.

وی همچنین مشکلات جمع آوری و میکروب زدایی کود مرغداری و انتقال پاک آن به محل مناسب را شامل؛ آلودگی محیط و انتقال بیماری به مرغداری ها  هنگام انتقال کود و انتقال بیماری به مرغداری ها در مجاورت مزارع دارای کود عنوان کرد.

موحدی در ادامه مشکل سیستم تنظیم رطوبت سوله مرغداری را عدم کنترل اکسیژن مورد نیاز در مرغداری ها، کاهش دما بر اثر افزایش رطوبت و عدم یکنواختی رطوبت در سوله عنوان کرد.

دبیر انجمن کشارگاه های اصفهان نیز ایجاد محدودیت در تولید روزانه، وجود خطای انسانی و عدم کنترل و پایش لحظه ای توسط مدیریت را از مشکلات در اتوماسیون کشتارگاه های استان برشمرد.

 محمدرضا رستمیان همچنین عدم یکنواختی در محصولات ارایه شده و نبود استاندارد کیفی بسته بندی را از دیگر مشکلات در اتوماسیون بسته بندی و بسته بندی مرغ براساس وزن، حجم و سن اعلام کرد.

رویداد عرضه و تقاضای فناوری صنعت کشاورزی در سه محور دام،طیور و گلخانه روز چهارشنبه  به همت کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان، فن بازار منطقه‌ای اصفهان و شرکت سنجش و دانش آیریک در سالن همایش‌های بین‌المللی  اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20250

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها