رییس اتاق بازرگانی اصفهان: بایستی خود را برای عصر پساکرونا آماده کنیم

رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی اصفهان در پیامی خطاب به واحدهای صنعتی گفت: صنایع باید خود را برای عصر پساکرونا آماده کنند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مسعود گلشیرازی در ادامه این پیام آورده است: کرونا دنیا را تغییر داده و هرگز به دوران پیش از کرونا بازنخواهیم گشت، بنابراین باید صنایع مان را با پدیده کرونای صنعتی آشنا سازیم.

کرونای صنعتی عصری است که دست کم ۹ تا ۱۵ ماه ادامه خواهد داشت و صنایع ما باید رفتار خود را در چهار حوزه منابع انسانی، امور مالی، زنجیره تامین و فروش متناسب با عصر کرونای صنعتی تنظیم کنیم.

گرچه عصر کرونای صنعتی باعث بروز بحران در فروش برخی واحدهای تولیدی خواهد شد، اما در درون خود فرصت های کم نظیری را فراهم خواهد آورد که صنایع بتوانند با تطبیق پذیری سریع و هوشمند جهشی ۱۰ ساله را در این دوران تجربه کنند.

کرونای صنعتی تغییرات جهان را ۱۰ سال تسریع کرد، تجربه دور کاری نیروی انسانی ، ایجاد تنوع در زنجیره تامین، تغییر در زیرساخت ها و بسترهای اینترنتی سازمان ها و …، مجموعه هایی که بتوانند خود را با این تغییرات تطبیق بدهند چشم انداز ایده آلی پیش رو خواهند داشت.

همان قدر که به تاثیر کرونا بر کسب و کارمان و نقش دولت در بحث کرونا می پردازیم باید به بنگاه اقتصادی خود نیز توجه داشته باشیم.

بایستی تفکر و بینش کامل را برای تغییر در سیستم و روش های فعالان و بنگاه های اقتصادی بزرگ و کوچک ایجاد کنیم.

لازمه این تغییرات این است که نهضتی اقتصادی مبتنی بر شاخص های کرونای صنعتی شکل بگیرد و پیش از بروز بحران دست به تغییرات بنیادین متناسب با عصر کرونا بزنیم.

تصور بازگشت جهان به دوران پیش از شیوع ویروس کرونا امری ناممکن است و با گذر از عصر کرونا که ۹ تا ۱۵ ماه تاثیر ان در صنعت باقی خواهد ماند، دیگر مصرف کننده با عادت های پیشین خود خرید نمی کند و منابع انسانی انتظارات و رفتارهای جدیدی خواهد داشت که بایستی برای آنها آماده بود.

بایستی خود را برای عصر پسا کرونا آماده کنیم.

مسعود گلشیرازی رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی اصفهان

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20763

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها