رییس اتاق کاشان: دولت بحران بنگاه های اقتصادی ناشی از کرونا را جدی بگیرد

رییس اتاق بازرگانی کاشان با اشاره به حاد بودن شرایط بنگاه های اقتصادی در زمان کرونا بر ضرورت جدی گرفتن بحران اقتصادی ایجاد شده این ویروس از سوی دستگاه های حاکمیتی بویژه دولت تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، محمود تولایی در هشتاد و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ملغی شدن مصوبات ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی به منظور تقسیط و امهال بنگاه ها و عدم دریافت لیست بیمه پرسنل توسط شعب تامین اجتماعی را موجب تشدید وضعیت بحرانی فعالان اقتصادی دانست و خواستارپیگیری هر چه سریعتر این موضوع شد.

وی ضمن اشاره به مشکل تعدد واحدهای ریسندگی و بافندگی فرش ماشینی در کاشان، آران و بیدگل و نطنز، و عدم وجود تقاضای موثر در داخل کشور برای تولیدات این واحدها، همراهی نکردن مسوولین دستگاه های اجرایی را موجب تعطیلی کارخانه ها و تحمیل هزینه سنگین ناشی از آن بر دولت دانست و خواستار اتخاذ تدابیر لازم در این خصوص شد.

وی همچنین وضعیت گلاب و عرقیجات کاشان را نامناسب دانست و بر ایجاد ساز و کارحمایتی این بخش تاکید کرد.

در فصل گل‌چینی و گلابگیری شهرستان کاشان سالانه به طور میانگین افزون بر ۹ هزار تن گل محمدی از سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین‌های زیر کشت این محصول برداشت می شود که از این میزان، حدود ۱۵ هزار تن گلاب مرغوب، ۸۰ هزار تن عرقیات گیاهی در یکهزار و ۶۰۰ کارگاه سنتی، ۲۸ واحد صنعتی و ۱۲ واحد نیمه‌صنعتی تولید می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20983

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها