رییس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان:حمایت تسهیلاتی اتاق بازرگانی از تولید کیت تشخیص کرونا

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به توانایی‌های دانش‌بنیان و تأسیسات آزمایشگاهی واحدهای دانشگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد:آزمایشگاه میکروبیولوژی در زمینه تولید کیت تشخیص کرونا فعال شده و ۱۰ طرح دانش‌بنیان نیز در این زمینه در حال پیگیری است که ۷,۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات اتاق بازرگانی به‌صورت وام برای عملیاتی‌شدن طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه شاخص اقتصاد به نقل از خبرگزاری آنا، پیام نجفی در گفتگویی درباره فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا جلسات متعددی از طریق ویدئو کنفرانس با روسای واحدها و مراکز دانشگاهی استان برگزار و بر همکاری کامل با نهادهای استان در مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا تأکید شده است .

وی افزود: ۶ طرح دانش‌بنیان به صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان ارسال که سه طرح تأیید و عملیاتی شدند و پنج طرح از میان ۱۰ طرح ارسالی استان به پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیز مورد تأیید قرار گرفتند و عملیاتی شدند.

نجفی تصریح کرد: تیم‌های ساخت دستگاه‌های ضدعفونی و غربالگری در واحدهای دانشگاهی استان اصفهان فعال شده و در باب تولید دارو، تولیدات انجام شده در روزهای آتی برای مطالعه نهایی مورد بررسی بالینی قرار می‌گیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان اظهار کرد:واحدها برحسب توان و قابلیت‌های خود در مقابله با کرونا فعال هستند که از آن جمله می‌توان تولید مواد ضدعفونی کننده در واحد شهرضا، تولید ماسک و گان در مدارس عالی طراحی دوخت سما و اختصاص سالن مورد نیاز برای تولید قارچ بر پایه ویتامین D را نام برد.

خدماتی دانشگاهی تا پایان مقابله با کرونا انجام خواهد شد

نجفی افزود:در این راستا با هماهنگی با واحدها مقرر شد دانشجویان پرستاری داوطلب به ستادهای مقابله با کرونا معرفی و از ظرفیت اساتید دانشکده‌های پرستاری، علوم تربیتی و روانشناسی برای کمک و آگاهی‌بخشی به مردم از طریق تولید نماهنگ و مصاحبه استفاده شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20649

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها