زادبوم :همکاری اتاق‌های بازرگانی در اعزام نمایندگان تجاری به خارج از کشور

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، رویکرد اتاق بازرگانی اصفهان در توسعه تجارت خارجی را ارزشمند توصیف کرد و خواستار استفاده سایر نهادها از تجربیات این دو اتاق شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در دیدار با  رییس اتاق بازرگانی و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان خواستار همکاری‌های بیشتر اتاق اصفهان و سایر اتاق‌ها در اعزام نمایندگان تجاری به خارج از کشور شد.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون جهت اعزام رایزنان بازرگانی به خارج از کشور و نمایندگان تجاری و بازرگانی توسط بخش خصوصی از آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران جهت همکاری در این زمینه به ویژه با کشورهای افغانستان، عراق، لبنان و سوریه خبر داد.

زادبوم ضمن قدردانی از همکاری اتاق اصفهان در حوزه برند و نام و نشان تجاری، تشکیل کمیسیون برند در سازمان توسعه تجارت ایران بر اساس مصوبه هیات وزیران را از دیگر اقدامات این سازمان در سال جاری دانست و اظهار امیدواری کرد با کاهش مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، جشنواره برند در انتهای سال جاری برگزار شود.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران پیگیری حل مشکلات مربوط به رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت را از دیگر برنامه‌های سازمان توسعه تجارت عنوان کرد و گفت: بررسی و تصویب این موضوع در جلسه آتی کمیته ماده ۲ مستقر در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت خواهد گرفت.

زادبوم افزود:  فعالیت رایزنان بازرگانی سابق مستقر در سازمان توسعه تجارت ایران به لحاظ تجربیات و تسلط بر بازارهای کشورهای هدف صادراتی ارزشمند است و این سازمان آمادگی کامل دارد تا این تجربیات را از طریق اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف در اختیار تجار و بازرگانان قرار دهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22131

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها