زمان اخذ مجوزهای کسب وکار به ۳ روز کاهش می‌یابد

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، زمان اخذ مجوزها از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، محمدعلی دهقان دهنوی در مراسم افتتاح رسمی راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکارکه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد، اظهار داشت: کاری که امروز انجام می‌شود مربوط به یکی از ۱۰ شاخص ارزیابی فضای کسب و کار در دنیاست.

وی افزود: این شاخص مربوط به الزامات و مجوزهایی است که یک فرد برای آغاز به کار باید اخذ کند.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد ادامه داد: تاکنون برای اخذ این مجوزها به طور متوسط ۷۲ و نیم روز طول می کشید که از این نظر در دنیا جایگاه ۱۷۸ را در دنیا  دارا بودیم.

دهقان خاطرنشان کرد: در بهترین کشور دنیا این مجوزها تنها نیم روز طول می کشد.

وی گفت: دلیل طولانی بودن این روند وجود نظارت پیشینی در کشور بود که تلاش کردیم آن را به نظارت پسینی تبدیل کنیم.

وی افزود: باید اجازه دهیم افراد برای ثبت شرکت و ارتباط با سازمانهایی مانند مالیات و تامین اجتماعی به حداقل ها رضایت دهیم و بقیه را به پس از راه اندازی موکول کنیم.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد اظهار داشت: با راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، این روند از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش می یابد.

دهقان با اشاره به حمایت وزیر اقتصاد از این طرح گفت: با تایید وزیر اقتصاد ۵۵ روزی که برای احراز هویت در سامانه مالیاتی نیاز بود حذف شده است که بر اساس آن، نیازی به اخذ کد اقتصادی نیست و شناسه ملی افراد همان کد اقتصادی می شود.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد تصریح کرد: تلاش می کنیم از دولت نگهبان به دولت باغبان تبدیل شویم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21678

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها