سوییس؛ بهترین گزینه برای خرج پول‌های بلوکه ایران

رییس اتاق بازرگانی ایران و سوییس درباره جزییات توافقات انجام شده برای تهاتر کالایی سوییس با پول‌های بلوکه شده کره جنوبی ادامه داد: درباره جزییات و توافقات انجام شده اطلاعی در دست ندارم و اخباری در این باره شنیده‌ام. اگر این اخبار صحت داشته باشد، کشور سوییس می‌تواند جای منطقی برای خرج کردن پول‌های بلوکه ایران باشد، با توجه به اینکه مرکز اکثر شرکت‌های غلات ژنو است سوییس انتخاب خوبی خواهد بود.

به گزارش شاخص اقتصاد، شریف نظام مافی در گفت‌وگو با ایلنا درباره انتشار اخباری مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های کشور سوییس در تهاتر کالایی ایران و کره به ازای ۶ میلیارد دلار در حوزه غذا و دارو اظهار داشت: اگر بخواهیم از لحاظ تاریخی به این موضوع نگاه کنیم؛ سوییس همواره نقشی در این مباحث پول‌های بلوکه شده ایران در زمان‌های متفاوت داشته‌است و همیشه جایگاهی بوده تا ایران بتواند با توافقات سیاسی انجام شده از این پول‌ها برای تجارت، خرید غلات و دارو استفاده کند.

وی با اشاره به همکاری‌های سوییس در دوره‌های تحریمی ایران با کشورمان، گفت: اگر به یاد داشته باشیم در دوره تحریم‌های گذشته، دو بانک هریتیج و بی سی پی سوییس نقش کلیدی را برای تجار ایرانی و نقل و انتقالات پول با کشورمان داشتند و این امکان بسیار قوی است که دوباره سوییس بتواند در این زمینه نقش آفرینی کند و پول‌های بلوکه شده ایران از طریق یکی از بانک‌های مورد تایید طرفین مورد استفاده قرار بگیرد.

رییس اتاق ایران و سوییس تاکید کرد: باید در نظر گرفت که ژنو مرکز غلات جهان است و شرکت‌های دارویی سوییسی پررنگ ترین نقش را در بخش دارویی در جهان دارند بنابراین اگر قرار براین است که پول‌های بلوکه ایران در این دو بخش استفاده شود، می‌توان گفت که سوییس می‌تواند انتخاب بالقوه‌ای باشد.

نظام مافی درباره جزییات توافقات انجام شده برای تهاتری کالایی سوییسی با پول‌های بلوکه شده کره جنوبی ادامه داد: درباره جزییات و توافقات انجام شده اطلاعی در دست ندارم و اخباری در این باره شنیده‌ام و اگر این اخبار صحت داشته باشد، کشور سوییس می‌تواند جای منطقی برای خرج کردن پول‌های بلوکه ایران باشد، با توجه به اینکه مرکز اکثر شرکت‌های غلات که در حال حاضر هم در تجارت هستند، ژنو است سوییس انتخاب خوبی خواهد بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=41433

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها