سیل و تگرگ ۱۵۳ میلیارد تومان به کشاورزی اصفهان خسارت زد

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: سیل و تگرگ در یک ماه گذشته بیش از یک هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مهرداد مرادمند  در گفت ‌و گو با ایرنا افزود: بیش از هزار و چهارصد میلیارد ریال از کل خسارت وارده شده به بخش کشاورزی مربوط به باغ ها و محصولات باغی هسته‌دار مثل بادام، زردآلو و آلو بوده است.

وی میزان خسارت محصولات باغی را بیش از چهار هزار تن در قالب بیش از پنج هزار و ۷۰۰ هکتار اعلام کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان خسارت به بخش زراعت را ۱۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از بخش زراعت این استان دچار خسارت شده‌اند.

وی اضافه کرد: بیشترین خسارت در شهرستان‌های شمالی، مرکزی و غرب استان مثل آران و بیدگل، کاشان، اصفهان، فریدن و فریدونشهر بوده است.

مرادمند یادآورشد: برآورد خسارت‌ها در این سازمان انجام شد و کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کردند برای دریافت غرامت به واحد خدمات بیمه بانک کشاورزی مراجعه کنند.

اراضی کشاورزی اصفهان حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان است که با توجه به محدودیت‌های منابع آب در سال‌های اخیر، فقط حدود ۲۹۰ هزار هکتار آن تحت کشت زراعی و باغی قرار می‌گیرد.

به گفته مسوولان، ۷۰درصد مجموع اراضی کشاورزی استان به کشت محصولات زراعی اختصاص دارد و سالانه ۴.۶ میلیون تُن محصولات زراعی در استان اصفهان تولید می‌شود.

استان اصفهان با دارا بودن ۵۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی معادل پنج درصد از مساحت کل استان و ۳.۹ درصد از اراضی کشور را به خود اختصاص داده‌است.

مجموع اراضی باغی استان ۷۹ هزار هکتار که بیشترانواع سیب درختی، به، انگور، گلابی، زردآلو، بادام و پسته است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21212

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها