شرایط مشاغل مشارکتی برای دریافت تسهیلات مالیاتی مشخص شد

سازمان امور مالیاتی با ابلاغ نحوه اعمال تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم در مشارکت‌ها، شرایط مشاغل مشارکتی برای دریافت تسهیلات مالیاتی را مشخص کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، معاون درآمدهای مالیاتی این سازمان طی بخشنامه‌ای اعلام کرد تمامی صاحبان مشاغل مشارکتی که طی سال ۱۳۹۸ شرکای آنها تغییر نکرده است، فارغ از تغییر نسبت شراکت و با رعایت مفاد دستورالعمل می‌توانند از تسهیلات مشخص شده بهره‌مند شوند.

مودیان مالیاتی که شرایط مورد نظر دستور العمل نحوه اجرای حکم تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم را دارند باید در مهلت تعیین شده با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir  نسبت به پرداخت مالیات مقطوع تعیین شده اقدام کنند.

این تسهیلات به آن گروه از صاحبان مشاغل مشارکتی تعلق می‌گیرد که مجموع درآمد ابرازی حاصل از فروش کالا یا ارائه خدمت، حداکثر تا سقف ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال باشد.

در ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم آمده است: «مودیان موضوع این فصل این قانون مکلف‌اند اظهارنامه مالیاتی مربوط به فعالیت‌های شغلی خود را در یک­ سال مالیاتی برای هر واحد شغلی یا برای هر محل جداگانه طبق‌ نمونه‌ای که وسیله سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد تنظیم و تا آخر خرداد ماه سال بعد به اداره امور مالیاتی محل شغل خود تسلیم و مالیات ‌متعلق را به نرخ مذکور در ماده ۱۳۱ این قانون پرداخت کنند.»

همچنین در تبصره این ماده قید شده است: «سازمان امور مالیاتی کشور می­‌تواند برخی از مشاغل یا گروه‌هایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ این قانون باشد از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف کند و مالیات مودیان مذکور را به‌صورت مقطوع تعیین و وصول کند. در مواردی که مودی کمتر از یک سال مالی به فعالیت اشتغال داشته باشد مالیات متعلق نسبت به مدت اشتغال محاسبه و وصول می‌شود.»

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22899

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها