شرکت بهین نساج

مدیرعامل شرکت بهین نساج، تولیدکننده نخ های پلی استر گفت: کارخانه ما در روستای قهی 70 کیلومتری اصفهان واقع شده است. ما روزانه 3 تن تولید داریم و 30 نفر کارگر در کارخانه مشغول به کار هستند. مصرف کنندگان کالای تولیدی ما نیز، بافندگان فرش و پارچه در اصفهان و حومه، یزد و تبریز هستند.

مهندس حسین مهاجر در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری -تحلیلی شاخص اقتصاد افزود: من قبلا کارخانه بافندگی داشتم. در سال ۷۲ شرکت را تاسیس کردم و در تیر ماه سال بعد کارخانه ریسندگی را افتتاح کردم. من در حوزه های مختلف مانند خرید و فروش نخ و پارچه و پنبه فعالیت می کردم و بعد تولیدکننده نخ شدم. از جوانی عاشق کارخانه ریسندگی بودم؛ زیرا هنگام تعطیلات با پدرم که معین پزشک مرحوم همدانیان بود، در آن کارخانه رفت و آمد می کردم.

وی در خصوص بازار فروش محصولات خود گفت: مقداری در اصفهان، مقداری در کاشان برای چله های فرش و مقداری هم در یزد برای پارچه های رومبلی به فروش می رسد.

مهاجر درباره صادرات محصولات خود افزود: تاکنون صادرات نداشته ایم؛ ولی درصدد هستیم گواهی ایزو بگیریم و صادرات داشته باشیم. درواقع، هنوز به نتیجه نهایی نرسیده ایم.

وی درخصوص مهمترین تجربه اش در طول این سال ها گفت: اول اینکه انسان نباید زود به دیگران اعتماد کند؛ چون علت شکست او می شود. دوم؛ ما باید مشتری مداری قوی داشته باشیم و کارگر را هم از خودمان بدانیم؛ زیرا اگر او راضی باشد، کار مفید انجام می دهد و الا می خواهد زمانش را بگذراند.

این فعال اقتصادی درخصوص تجربه های شکست خود افزود: در طول فعالیتم متاسفانه چند شکست بزرگ داشتم؛ اما خداوند کمکم کرد و به پا خاستم؛ از جمله در سال ۸۳ کارخانه ام آتش گرفت. بیمه هم قبول نکرد و خسارتی به من نپرداخت و تمام زندگی ام از دستم رفت؛ به طوری که الان مستاجر هستم. بهترین خانه را داشتم؛ ولی آتش سوزی مرا به صفر رساند.

مهاجر درباره مدیریت شکست خود ادامه داد: این کار ساده نبود. چندسالی افسرده بودم و رفت و آمد با دیگران را کم کرده بودم؛ ولی یک روز تصمیم گرفتم سر پا شوم و خداوند لطف کرد و با اعتباری که داشتم (جز بانک به کسی بدهکار نبودم) دوباره شروع کردم.

وی درباره رضایت از کار خود تصریح کرد: اگر چند بار هم به قبل برگردم، چون علاقه شدید به نساجی دارم، همین کسب و کار را انتخاب می کنم؛ اما مشکلات مرا خسته کرده است؛ به خصوص کاغذبازی اداره های مربوطه خیلی ما را اذیت می کند و اصلا به حرف ما گوش نمی کنند.

مدیرعامل بهین نساج ادامه داد: برای مثال، سال گذشته ماشین آلات ما یک سال و ۸ ماه در گمرک ماند و در این مدت، خیلی از قطعات شکسته بود و هنوز نتوانسته ام آنها را راه اندازی کنم. این توقف نابجا ضرر و زیان بزرگی به کسب و کار من زد و کسی هم جوابگو نیست.

وی در توضیح آن گفت: آوردن ماشین آلات ساخت قبل از سال ۲۰۰۰ ممنوع است و می گویند در صورت وارد کردن باید کیلویی ۵۰ هزارتومان بپردازید. اگر مضر نیست، پس باید بتوانیم با کارت بازرگانی بیاوریم و اگر مضر است، چرا کیلویی اجازه واردات می دهند؟!

مهاجر درخصوص پیش نیاز کارآفرینی گفت: درست است که ابتدای کار پول نیاز است؛ ولی بیشتر پشتکار و کفش آهنین می خواهد.

وی درخصوص مشکلات کسب و کار خود گفت: نبودن ثبات در اقتصاد ما مشکل اصلی است؛ به طوری که نوسان قیمت مواد اولیه مشکلات پیچیده ای را برای ما به بار می آورد که نه ما راضی هستیم و نه مصرف کننده، و در این میان سود شرکت هم مستهلک می شود.

وی درباره چشم اندازهای شرکت گفت: درصدد هستیم خط جدیدی بیاوریم تا تولیدات بیشتر و باکیفیت بالاتری داشته باشیم و بازار بهتری پیدا کنیم.

مهاجر درپایان پیشنهاد کرد: اگر مساله فروش الیاف پلی اکریل در بورس حل شود، همه می توانند از بورس خرید کنند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=37590

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها