شرکت های تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت و انبارها شدند

به گفته سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت تمامی شرکت های تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت و انبارها شدند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از شاتا، کامران کارگر با بیان این مطلب، افزود: در راستای اجرای بند ۱۱ مصوبات دستور دوم نود و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار تمامی شرکت های تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف هستند از اول شهریورماه امسال اطلاعات موجودی اولیه، تولید، فروش، مصرف و ورود و خروج انبار کالاهای خود را صرفاً مطابق برنامه زمانبندی و ترتیبات لازم در سامانه‌های جامع تجارت (www.ntsw.ir) و سامانه جامع انبارها (www.nwms.ir) ثبت نمایند.

وی تصریح کرد: از این پس از عملکرد شرکت‌ها بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه ها ارزیابی شده و هر گونه مغایرت در اطلاعات ثبتی با واقعیت یا تأخیر در ثبت اطلاعات می‌تواند منجر به وقوع تخلف عرضه خارج از شبکه، احتکار، عدم اعلام موجودی و یا سایر تخلفات شود.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اضافه کرد: ثبت موجودی اولیه فقط برای یک بار برای هر محصول مجاز بوده و موجودی کالا پس از این مرحله صرفاً بر اساس فرآیندهای تولید، فروش و.. تغییر خواهد کرد و موجودی اولیه تاریخ اول مردادماه باید حداکثر تا تاریخ ششم شهریورماه در سامانه ثبت شود.

کارگر اضافه کرد: شرکت‌ها همچنین مکلف هستند تولید هفتگی خود(شنبه تا جمعه) را نهایتاً تا یکشنبه هفته بعد در سامانه ثبت کنند و اطلاعات تولید مردادماه نیز در نهایت تا دهم شهریورماه در قالب ۴ سند برای هر هفته از مردادماه، در سامانه جامع تجارت ثبت گردد.

وی گفت: شرکتها همچنین باید سایر رویه های ورود و خروج کالا از موجودی خود از جمله صادرات، مصرف، اسقاط و..در مردادماه ۱۳۹۹ را در نهایت تا ۱۰ شهریورماه در سامانه جامع تجارت ثبت نمایند.

لازم به ذکر است از این پس عملکرد شرکت ها بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه های فوق الذکر ارزیابی شده و هر گونه مغایرت در اطلاعات ثبتی با واقعیت با تأخیر در ثبت اطلاعات، می تواند منجر به وقوع تخلف عرضه خارج از شبکه، احتکار، عدم اعلام موجودی و یا سایر تخلفات گردد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22951

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها