شرکت پالایش نفت اصفهان

 شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی و تامین خوراک صنایع پایین دستی (شرکت های پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی اراک، نفت سپاهان، پالایش نفت جی و صنایع شیمیایی ایران) از سال ۱۳۵۸ آغاز نموده و هم اکنون حدود ۲۳ درصد از فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می نماید. این شرکت در منطقه ای با مساحت کل ۳۴۰ هکتار و دارا بودن فضای سبز به مساحت ۱۱۴/۵ هکتار، در شمال غربی اصفهان واقع شده است. شرکت پالایش نفت اصفهان در طی سال ها شاهد پیشرفت های بسیاری بوده، به طوری که از سال های آغازین دهه ۶۰، ظرفیت پالایش نفت خام این شرکت با افزایش ۸۵ درصدی نسبت به ظرفیت طراحی آن از ۲۰۰ هزار بشکه در روز به بیش از ۳۷۵ هزار بشکه افزایش یافته است.

     این واحد عظیم صنعتی، به منظور تحقق اهداف سازمانی و مدیریتی مندرج در خط مشی شرکت همزمان با اجرای طرح عظیم و راهبردی بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان با توجه به اهداف زیست محیطی، افزایش کمی و کیفی محصولات و فرآورده ها و سودآوری شرکت، سیستم های مدیریت کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه ای را بر اساس آخرین ویرایش استانداردهایISO/TS-۲۹۰۰۱، ISO-۹۰۰۱، ISO-۱۴۰۰۱، OHSAS-۱۸۰۰۱، HSE-MS مستقر نموده و تحت سیستم مدیریت یکپارچه اجراء می نماید. همچنین  در مهرماه سال ۱۳۹۷ موفق به کسب گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی ISO-۵۰۰۰۱  گردیده است.

    شرکت پالایش نفت اصفهان با کمک متخصصان داخلی، پیچیده ترین کاتالیست پالایشی دنیا مربوط به واحدهای بنزین سازی را (که تا قبل از این،  تولید آن تنها در انحصار دو شرکت بزرگ آمریکایی و فرانسوی بود) تولید نموده و  از سال ۱۳۹۴  با راه اندازی وبهره برداری کامل  از مجتمع بنزین سازی و تولید متوسط روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو  ۵ سهم بسزایی در کاهش آلودگی کلانشهر اصفهان و کشور دارد. این شرکت همچنین  روزانه حدود ۲ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴و ۵ تولید می کند  و با بهره برداری از واحد تصفیه گازوئیل  که در اواخر سال۱۳۹۹ محقق می شود تمام ۲۲ میلیون لیتر گازوئیل تولیدی این شرکت،  یورو ۵ خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20338

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها