شرکت گلسا؛ ۵۰ سال خدمت در راستای تهیه و توزیع مواد غذایی

مدیرعامل شرکت گلسا گفت: شرکت گلسا با نام تجاری «گلوش» در سال ۱۳۷۰ بنیان نهاده شد و با گذر زمان به موازات رشد اقتصادی ایران، به طور مستمر فعالیت‌های خود را در جهت رشد و اعتلای صنعت و با هدف تهیه، تولید و بسته‌بندی بهترین محصولات غذایی (حبوبات و ادویه جات) در کشور گسترش داد تا آنجا که در سال ۱۳۹۳ موفق شد عنوان برتر واحد تولید مواد غذایی در استان اصفهان را به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص اقتصاد، مهندس سید حمیدرضا محقق طباطبایی درخصوص شبکه توزیع شرکت گلسا تصریح کرد: شرکت پس از توسعه سبد محصولات خود، شبکه فروش و توزیع گسترده‌ و پیشرفته ای را با بهره‌گیری از تکنولوژی روز ایجاد نمود. این تلاش و کوشش همچنان ادامه دارد و هم اکنون گلسا با بهره‌گیری از پرسنل مجرب و بیش از ۷۰ محصول در زمینه مواد غذایی، غلات، حبوبات و ادویه جات به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان مواد غذایی دارای نشان استاندارد و سیب سلامت، با گستره فعالیت کشوری در تلاش است که همراه با تغییرات فناوری و تغییر سبک زندگی جامعه، بهترین محصولات را به مصرف کنندگان ارائه کند.

مهندس محقق افزود: از دیگر محصولات ما لوازم قنادی، قوتی کرمان و زعفران است. ما قوتی کرمان را با گرفتن سیب سلامت و با سلفون، جعبه و با اوزان گوناگون کوچک و بزرگ وارد زنجیره تولید شرکت کرده ایم.

وی درباره سوابق کاری خود افزود: بنده پیش از پایان تحصیلات در پیشه های مختلف کار کردم و بعد از پایان تحصیلات با گرفتن گذرنامه به صادرات و  واردات پرداختم. در سال ۸۰ به پیشنهاد پدرم و براساس آینده نگری ایشان وارد مبحث تولید شدم و هم اکنون نیز با مدرک کارشناسی حسابداری و مدیریت MBA مدیرعامل شرکت گلسا با نام تجاری «گلوش» هستم.

محقق درباره پیشینه شرکت گفت: درواقع، شرکت گلسا از دهه ۵۰ و در قالب مشاغل خانگی شروع به کار کرد و به تدریج  شیوه کاری خود را در قالب شرکت سهامی خاص به پیش برد. پس از سال ۷۰ شرکت ثبت شد و در سال ۹۷ در قالب مدیریت های جدید وارد تولید شد. اکنون نیز شرکت ما در ناحیه سروش بادران و در زمینی بالغ بر ۲۵۰۰متر و ۲ هزار متر سوله درحال فعالیت است.

این فعال اقتصادی با بیان این مطلب که شرکت گلسا در سال ۹۳ به عنوان شرکت برتر از طرف جهاد انتخاب شد، تاکید کرد: دوران کاری ما به سه مرحله تقسیم می شود: ابتدا تا سال ۹۷، ۹۷ تا ۱۴۰۱ و ۹۷ تا اکنون. تا سال ۹۷ به دنبال ریل گذاری بودیم و پس از آن، به دنبال برند شدن. ما با تعداد کمی شروع کردیم و اکنون تعداد کارکنان ما ۶۰ نفر شده است.

وی درخصوص مشتریان شرکت گفت: در ابتدا محصولات ما در فروشگاه های زنجیره ای به فروش می رفت و اکنون به چند استان دیگر نیز ارسال می کنیم. ما در تولید و زندگی شعاری داریم که همواره آن را مد نظر داریم: «ایرانی لایق کالای باکیفیت ایرانی است.» مشتری از کیفیت جنس ما راضی می شود. بنابراین، ما همیشه سعی کرده ایم که محصولاتمان در ظاهر باکیفیت باشد و در باطن هم توسط آزمایشگاه های مجهزی که داریم، ارزش غذایی آنها چک و بررسی ‌شود؛ زیرا در پاسخ اعتماد مشتری باید بهترین کیفیت را داشته باشیم.

محقق درخصوص صادرات محصولات شرکت تصریح کرد: ما به شکل غیرمستقیم محصولات خود را به استرالیا، کانادا، انگلستان و کشورهای حوزه خلیج فارس می‌فرستیم؛ اما در آینده تصمیم داریم به شکل مستقیم آنها را صادر کنیم.

وی درخصوص تجربه با ارزشی که از ابتدا تاکنون به دست آورده، گفت: بحث انتقال از کسب و کار سنتی به مدرن، ابتدا به یک سیستم نیار دارد و سپس به تلاش وکوشش. البته، خداوند کوشش ما را می‌بیند و راه را باز می‌کند. نکته دوم اینکه نیروهای انسانی قلب تپنده  شرکت هستند و برای من برای ادامه کار مجموعه، علاقه مندی ایجاد می‌کنند.

وی درپاسخ به این پرسش که آیا تاکنون تجربه شکست هم داشته اید، گفت: بله، تجارت تلخی بوده؛ اما روال کار همین است. درواقع، شکست ها مایه پیشرفت بنده بوده اند. همیشه وقایعی منجر به شکست می شود. بنده آسیب شناسی می‌کنم و بررسی و مشورت و پیگیری می‌کنم  تا در آینده تکرار نشود.

این کارآفرین موفق درخصوص اهداف کوتاه و بلندمدت شرکت گلسا گفت: اهداف کوتاه مدت ما، افزایش تعداد نمایندگی ها، ایجاد واحد مطالعات صادراتی، بحث افزایش کمیت و کیفیت، افزایش نیروی انسانی و خرید اقلام بومی از خود ایران، افزایش سبد کالا، و اهداف بلندمدت ما نیز افزایش قابل توجه کارکنان و تاسیس دانشگاه علمی – کاربردی است.

مهندس محقق درپاسخ به این پرسش که اگر به قبل برگردید، چکار می کنید؟ گفت: در مسیر تولید تلخی ها و سختی هایی بود که گاهی اوقات تحملش خیلی سخت بود؛ چون ما در خط مقدم هستیم؛ اما یکی از تولیدکنندگان بزرگ به من گفت: تولید برای تو شرافت ایجاد می‌کند. در عین حال، همکاری با عزیزانی که هستند و ما می توانیم  واسطه رزق و روزی حلال آنها باشیم، کف ترازو را به این جهت سوق می دهد و همین راه را انتخاب می‌کنم.

وی در باره نحوه فروش و سفارش ها گفت: قبل از ۹۷ با یک فروشگاه زنجیره ای و چند شرکت پخش همکاری می‌کردیم؛ اما بعد که رصد کردیم، دیدیم که مغازه های خرد و دایره مشتریان ما زیاد هستند. این بود که پس از مشورت با مشاوران شرکت، تصمیم گرفتیم با پخش مستقیم، محصولات خود را به فروشندگان در استان اصفهان و به نمایندگی ها در استان های دیگر برسانیم و اکنون نیز در نظر داریم تعداد آنها را در استان ها بیشتر کنیم.

وی درخصوص مطالعه و معرفی کتاب افزود: من بیشتر در زمینه مدیریت و مذهب مطالعه می کنم. کتاب «مدیریت کوروش بزرگ» از گزنفون که از شاگردان سقراط بوده، بسیار عالی است. توصیه می کنم این کتاب را حتما بخوانید. افرادی که در پست مدیریت هستند، حتما بخوانند. لازم است فرازهایی از این کتاب را از زبان کوروش، پدر مدیریت نوین خدمت شما ارائه کنم:

– رهبری یعنی رساندن افراد به اوج شایستگی.  – باید بکوشی هر کس به تو خدمت می‌کند، روان شاداب و جسم سالم داشته باشد.  – با ایزدان پیمان بسته ام در امپراتوری پارس ستم و دروغ نباشد. – این بود وظیفه من: خلق انگیزه برای دست‌یابی به هدف‌های والا در کنار رسیدن به هدف‌های فردی. – انسان گاه از خشم خویش، آسیبی می‌بیند که هیچ دشمنی قادر به وارد آوردن آن نیست. – سربازی که فرصت تفکر نداشته باشد، همواره سرباز خواهد ماند. – شما باید چشم از من برندارید تا ببینید آیا به آنچه می‌گویم عمل می‌کنم یا نه، من نیز شما را زیر نظر دارم تا هر کدام را که شایسته بزرگ‌داشت بودید گرامی بدارم. – ما باید یکدیگر را پیوسته هشدار دهیم مبادا به جای خدمت به مردم، مانند انگلی در دام رسیدگی به خویش بیفتیم. – از دیگر کارهای مهمی که انجام دادم، سرعت بخشیدن به گردش اطلاعات بود. – بردگی شایسته انسان نیست. آزادی، سربلندی و بی‌نیازی، سه خواسته بزرگ انسان است، خواه پادشاه، خواه برده! – من با کوشش خود گیتی را چنانکه می‌خواستم سامان دادم؛ نه به زور بازو؛ به نیروی خرد.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=36537

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها