شیطنت واردکنندگان در ماجرای حذف ارز گوشت وارداتی

امروز اخباری مبنی بر حذف ارز نیمایی گوشت وارداتی از سوی سازمان توسعه تجارت مطرح شد که قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی می گوید حذف ارز نیمایی در گوشت وارداتی بخش صنعت بوده و ارز گوشت خانوار سرجای خودش هست.

به گزارش شاخص اقتصاد به نقل از فارس، امروز اعلام خبر حذف ارز نیمایی گوشت وارداتی نگرانی بین مردم و فعالان این صنعت ایجاد کرد که مبادا قیمت گوشت بیشتر از این رقم فعلی افزایش یابد اما بلافاصله قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی این خبر را تکذیب کرد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفته است که حذف ارز نیمایی مربوط به گوشت وارداتی منجمد است که در بخش صنعت از آن استفاده می شود و تغییری در نرخ ارز گوشت مصرفی خانوار ایجاد نشده است.

*ماجرای حذف ارز گوشت وارداتی

یک منبع آگاه در وزارت  جهاد کشا ورزی به خبرنگار فارس گفت:‌ قبلا وزارت  جهاد نامه‌ای را به سازمان توسعه تجارت برای تغییر نرخ ارز گوشت منجمد و گاومیش برای استفاده در بخش صنعت درخواست کرده بود و آنها هم موافقت کردند ولی هیچوقت قرار نشده بود تغییر نرخ ارز در بخش گوشت مصرفی خانوار باشد.

وی ادامه داد: برخی وارد کنندگان برای بهره‌ برداری از این مسئله به نفع خودشان، تغییر حذف ارز نیمایی ۲۸۵۰۰ تومانی گوشت وارداتی را مطرح کردند که اصلا چنین نبوده است.

مدیرکل دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، طی نامه‌ای به دفتر فناوری این سازمان اعلام کرده که پیرو نامه معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تغییر محل ارز واردات انواع گوشت قرمز با کدهای تعرفه ۰۲۰۴۳۰۰۰، ۰۲۰۴۴۱۰۰، ۰۲۰۴۴۲۰۰ و ۰۲۰۴۴۳۰۰ از گروه کالایی ۲۱ (ارز از محل تالار اول) به گروه کالایی ۲۲ (ارز از محل تالار دوم)، اقدامات لازم انجام شود.

پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به اخباری که در فضای مجازی پیرامون حذف ارز ۲۸۵۰۰تومانی گوشت قرمز منتشر شده است، امروز گفت: این اخبار  تکذیب می‌شود و هیچ گونه تغییر گروه کالایی برای گوشت قرمز گوسفندی و گوساله وارداتی اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: دولت منابع بسیار خوبی از ارز ۲۸۵۰۰تومانی را برای واردات گسترده گوشت، جهت تنظیم بازار اختصاص داده است و به‌طور هفتگی برنامۀ واردات گوشت گرم گوسفندی و گوشت گرم گوساله برای تنظیم بازار در حال انجام است.

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: این تغییر گروه کالایی که در مکاتبات وزارت صمت صورت گرفته، مربوط به گوشت منجمدی است که در حوزه صنعت و غیر از مصارف خانوار مصرف می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=41447

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها