صادرات ۱.۶ میلیون دلار محصولات کشاورزی از کارگو ترمینال اصفهان

رییس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان از صادرات ۱.۶ میلیون دلار محصولات کشاورزی طی سه ماه نخست امسال از کارگو ترمینال اصفهان به کشور کویت خبر داد.

احمدرضا همتی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: ۳۳۳ تن محصولات کشاورزی طی این مدت بصورت هوایی و چارتر به کشور کویت صادر شده که این میزان نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی محصولات صادراتی را شامل؛ انواع ماهی و میگو، بامیه، قارچ کوهی، زعفران، فرش و صنایع دستی و محصولات سردرختی عنوان کرد.

همتی، تسهیل درحمل و نقل از فرودگاه را دلیل افزایش صادرات محصولات کشاورزی این استان دانست.

وی همچنین از انجام سه پرواز بصورت چارتر با حدود ۴۰۰ تن محصولات کشاورزی طی هفته جاری خبر داد.

رییس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی استان همچنین از تعریف سه پروژه “کارگو ترمینال”، “ایجاد پایان گل و گیاه” و “ایچاد کارخانه بسته بندی و درجه بندی محصولات کشاورزی” را از جمله اقدامات این اتحادیه در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: کاربو ترمینال اینک راه اندازی و در حال فعالیت است، اما دو مورد دیگر را در حال ساماندهی و ایجاد زیرساخت ها برای راه اندازی هستیم که با مشکلاتی از جمله جانمایی برغم داشتن مصوبه توسعه کارگروه صادرات مواجه است که امیدواریم با هت مسوولان، این مشکلات سریعتر حل شود، زیرا سه پروژه فوق زمینه ساز ساماندهی بازار داخلی و در نتیجه بازار بیرونی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21865

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها