صادرات ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار دلاری محصولات کشاورزی از کارگو ترمینال اصفهان

رییس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان گفت: ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار دلار محصولات کشاورزی در سه ماه نخست سال جاری از کارگو ترمینال اصفهان به کشور کویت صادر شد.

احمدرضا همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: ۵۸۹ تن انواع ماهی و میگو، بامیه، قارچ کوهی، زعفران، فرش و صنایع دستی و محصولات سردرختی طی این مدت به کویت صادر شده است.

وی تصریح کرد: محصولات صادراتی با ۳۰ پرواز بصورت چارتر از فرودگاه اصفهان به کشور کویت صادر شده که نسبت به سال گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش داشته است.

رییس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی اصفهان سه پروژه “کارگو ترمینال”، “ایجاد پایان گل و گیاه” و “ایچاد کارخانه بسته بندی و درجه بندی محصولات کشاورزی” را از جمله اقدامات این اتحادیه در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی دانست و در عین حال گفت: ایجاد پایان گل و گیاه و کارخانه بسته بندی و درجه بندی محصولات کشاورزی در حال ساماندهی و ایجاد زیرساخت ها برای راه اندازی است که با مشکلاتی از جمله جانمایی برغم داشتن مصوبه توسعه کارگروه صادرات مواجه است و امید داریم با همت مسوولان حل شود.

بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی در استان اصفهان وجود دارد، سهم این استان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه‌گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی ۸ درصد است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22119

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها