صادرات ۲۰۳۰ تن محصولات کشاورزی از کارگو ترمینال اصفهان

رئیس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان از صادرات ۲ هزار و ۳۰ تن  محصولات کشاورزی به ارزش ۸.۵ میلیون دلار در نیمه نخست امسال از کارگو ترمینال اصفهان به کشور کویت خبر داد.

احمدرضا همتی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری – تحلیلی شاخص اقتصاد افزود: این میزان محصولات صادراتی با ۱۱۰ پرواز به صورت هوایی و چارتر به کشور کویت صادر شده است.

وی محصولات کشاورزی صادراتی را شامل؛ انواع ماهی و میگو، بامیه، زعفران، قارچ کوهی، سبزیجات برگی و میوه جات خشک و محصولات سردرختی عنوان کرد.

همتی، تسهیل درحمل و نقل از فرودگاه را دلیل افزایش صادرات محصولات کشاورزی از این استان دانست.

رئیس هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی استان همچنین اجرای سه پروژه “کارگو ترمینال”، “ایجاد پایان گل و گیاه” و “ایچاد کارخانه بسته بندی و درجه بندی محصولات کشاورزی” را از جمله اقدامات این اتحادیه در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی اعلام کرد.

۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی در استان اصفهان وجود دارد، سهم این استان در صنعت کشور ۱۱، سرمایه گذاری ۱۰ و اشتغال صنعتی ۸ درصد است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23607

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها