صادرات۹۴۰ هزار دلار محصولات غذایی طی دو ماه از کارگو ترمینال اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان  گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۱۵۱ هزار و ۹۰۳ کیلوگرم و به ارزش ۹۳۸ هزار و ۶۸۵ دلار محصولات غذایی از طریق کارگوترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان صادر  شده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد ،رسول کوهستانی پزوه اقلام عمده محصولات صادراتی کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان شامل  ماهی و میگو به میزان ۱۲۱ هزار و ۲۲۵ کیلوگرم و  به ارزش ۹۰۵ هزار دلار ، سبزیجات و نبات به میران ۳۰ هزار ۲۲۰ کیلوگرم و به ارزش ۳۲ هزار دلار و عسل به وزن ۱۰۰ کیلوگرم و به ارزش ۴۹۰ دلار بوده که با توجه به اینکه تنها پرواز باری این فرودگاه به مقصد کویت بوده، کلیه محموله صادراتی با رعایت پروتکلهای بهداشتی به مقصد کویت صادر شده است .

مدیرکل گمرکات استان اصفهان کل صادرات محصولات غذایی  فرودگاه شهید بهشتی در سال ۹۸  را ۷۸۰ هزار دلار  برشمرد و افزود: طی دوماهه سال ۹۹ صادرات محصولات غذایی از  مرز هوایی اصفهان ۹۳۸ هزار و ۶۸۵ دلار بوده که ۲۰ درصد بیشتر از کل سال ۹۸ بوده است .

وی با اشاره به این موضوع که اصفهان یکی از مهمترین قطبهای  تولید محصولات لبنی ،گلخانه ای،  زراعی و گل شاخه بریده کشور است بیان داشت : در صورتی که پرواز مستقیم باری از اصفهان به مقصد کشورهای دیگر به خصوص روسیه و وکشورهای حوزه اورسیا برقرار گردد تحول عظیم در صادرات استان رقم خواهد خورد.

 وی خاطر نشان کرد: در صورت برقراری پروازی رفت و برگشت(صادراتی و وارداتی ) باری هزینه های پروازهای چارتر کاهش می یابد.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان در ادامه بیان داشت : واردات کالاهایی که در زمینه تولید و بسته بندی محصولات صادراتی کاربرد دارند چند مزیت را به همراه دارند؛ با رویه واردات در مقابل صادرات مشکل ارزی صادرکنندگان مرتفع می گردد و  در صورت صادرات کالاهای وارداتی حقوق ورودی ماخوذه کالای وارداتی مطابق مواد ۶۶ تا ۶۸  قانون امورگمرکی استرداد می شود ،همچنین واحدهای تولیدی می توانند با استفاده از  رویه ورود موقت از مزایای آن جهت صادرات کالابهره مند شوند.

گفتنی است کارگوترمینال فرودگاه اصفهان به همت سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری اتاق بازرگانی و استانداری اصفهان ساخته و به بهره برداری رسید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21691

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها