ضرورت تشکیل کنسرسیومی برای تامین نیاز نهاده های دام و طیور اصفهان

رییس کمیسیون کشاورزی و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان،ایجاد تشکل ها را در صنوف مختلف در کمک به رفع مشکلات، مهم ارزیابی و تاکید کرد: تشکل های قوی، تصدی گری دولت را کمرنگ خواهند کرد.

 به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ، محمد صادقی، درجلسه کارگروه کمیته دام، طیور و شیلات ذیل این کمیسیون که با موضوع «بحث و بررسی پیرامون مشکلات تولید مازاد جوجه یکروزه و مرغ و تامین خوراک برای مرغداران» برگزارشد، وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تشکل ها دارای دید مثبتی بوده و از آنها حمایت خواهد کرد.

رییس فراکسیون اتحاد برای توسعه پایدار، تعامل و همدلی تشکل ها و مطالبه گری آنها را در کاهش مشکلات مرغداران مهم دانست و تصریح کرد: اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان پارلمان بخش خصوصی بازوی مشورتی قوای سه گانه بوده وانتقال مشکلات و پیگیری آنها از طریق جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بسیاری از مسایل مربوط به این صنف را مرتفع خواهد کرد. 
واگذاری ۱۰ تا ۲۰ درصدی نهاده ها به بخش خصوصی و واردات نهاده ها  با ارز نیمایی

حسین ایراندوست، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در خصوص نهاده ها از جمله پیشنهادات سازمان جهاد کشاورزی استان به وزیر مربوطه است، افزود: ما خواستار واگذاری ۱۰ تا ۲۰ درصدی نهاده ها به بخش خصوصی و وارد کردن با ارز نیمایی و تبیین تاثیر این امر بر قیمت، کیفیت و حذف انحصار در این زمینه هستیم.

وی با تاکید بر تشکیل کنسرسیومی برای تامین نیاز نهاده های دام و طیور اصفهان، ایجاد تشکل های قدرتمند را در حل بخش زیادی از مشکلات مربوط به حمل و نقل و کیفیت نهاده ها حایز اهمیت دانست.

 معاون بهبود تولیدات دامی بر قطع چشم امید از دولت و مطالبه گری از تشکل های مربوطه تاکید کرد و افزود: لازم است بخش خصوصی برعملکرد خود نظارت دقیق داشته باشد تا از فعالیت واحدهای متخلف جلوگیری شود.

 ایراندوست از ارایه پیشنهادی مبنی بر انتخاب اصفهان به عنوان استان معین منطقه مرکزی و ذخیره سازی نهاده ها در انبار ۱۰۰ هزار تنی در خود اصفهان خبر داد و تاکید کرد: در صورت موافقت با این پیشنهاد، مشکلات زیادی از مرغداران رفع می شود. 

اکبر شمس، عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان تحویل ندادن  خوراک طیور در موعد مقرر و کیفیت نامطلوب ذرت و سویا، پررنگ شدن نقش واسطه ها و در نتیجه گرانی نهاده ها برای مصرف کننده نهایی و مشکلات مربوط به حمل و نقل را از مهم ترین مشکلات کنونی مرغداران عنوان و تصریح کرد: در شرایطی که اعمال تحریم های ناعادلانه بر کشورمان فعالان اقتصادی را با بحران های عدیده ای مواجه کرده است، وجود مشکلات مدیریتی بر مسایل مرغداران دامن زده است.

وی مدیریت بهینه تامین و انتقال ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی دولت را در رفع مشکلات مرغداران حایز اهمیت دانست. 


عباس زال بیگ، مسوول کمیته دام، طیور و شیلات نیز در این جلسه مشخص شدن متولیان واردات و توزیع نهاده های دام و طیور و اطلاع از موجودی انبارهای ذخیره سازی این نهاده ها را بسیار مهم دانست. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21244

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها