ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنایع دانش بنیان

 در نود و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، استاندار اصفهان بر ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنایع دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان عباس رضایی در این جلسه بر ضرورت ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در صنایع دانش بنیان تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه می تواند سرآغاز اتفاقاتی مبارک در اصفهان باشد.

در ادامه مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، سرمایه گذاری در صنایع دانش بنیان را بسیار قابل تامل دانست و خواستار همراهی دستگاه های حاکمیتی با بخش خصوصی برای ورود به این حوزه شد.

سپس جعفر قیصری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به ارائه گزارشی درخصوص پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی پرداخت و افزود: ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری وکسب و کارهای دانش بنیان از اهداف اولیه این جشنواره بود؛ ولی با توجه به شناخته شدن موضوع علم و فناوری در کشور و وجود ۴۴ پارک علم و فناوری، در سال جاری جشنواره بر برقراری تعامل شرکت های دانش بنیان با سرمایه گذاران، جذب سرمایه و تقویت این شرکت ها از لحاظ توسعه بازار، متمرکز شد.

وی معرفی شرکت های استارتاپی و مجموعه های دارای فناوری قابل ارزش را تمرکز اصلی بخش غیرمسابقه ای این جشنواره بیان و تاکید کرد: طی نشست ها و نمایشگاه های مجازی، سازوکار مذاکره صاحبان این کسب وکارهای نوپا با سرمایه گذاران فراهم شد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: از ۵۰۱ طرح ارائه شده به بخش مسابقه ای جشنواره، ۹۷ طرح انتخاب و ۴۸ طرح نیز به مرحله پایانی راه یافتند که ۱۶ طرح نهایی به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

قیصری درخصوص زمینه های تخصصی ارائه شده در مذاکرات دوجانبه استارتاپ ها و سرمایه گذاران گفت: حوزه های کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی، دارو و فراورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی؛ از  زمینه های تخصصی ارائه شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۷ سرمایه گذار از استان های تهران و خراسان در ۱۲ طرح سرمایه گذاری نموده اند و مشارکت استان اصفهان در این حوزه بسیار ضروری است.

قیصری برضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صندوق های ریسک پذیر و پژوهش و فناوری اصفهان تاکید کرد و گفت: این سرمایه گذاری ها به رشد شرکت های نوپا و اشتغالزایی منجر خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=25269

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها