طرح‌های دانش بنیان به فعالان اقتصادی اصفهان واگذار می شود

استاندار اصفهان گفت: طرح‌های دانش بنیان این استان بررسی شد تا فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در جریان فعالیت های شرکتهای این بخش قرار بگیرند.
به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از ایرنا، عباس رضایی شامگاه شنبه در حاشیه نود و پنجمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران افزود: طی روزهای گذشته به میزبانی اصفهان جشنواره ملی فناوری شیخ بهایی برگزار و طرح‌های استارت آپ و دانش بنیان نیازمند سرمایه گذاری احصا شدند.
وی ادامه داد: امیدواریم در راستای طرح‌های دانش بنیان اطلاع رسانی بیشتری به فعالان اقتصادی صورت بگیرد تا با استفاده از تسهیلات دولتی در راستای تقویت آن‌ها گام برداریم.
استاندار اصفهان با اشاره به توسعه سامانه‌های خورشیدی در شهرک‌های صنعتی اصفهان اظهار داشت: باید به سمت انرژی سبز حرکت کنیم، دنیا به سمت استفاده از پنل‌های خورشیدی حرکت کرده است از این رو باید شهرک‌های صنعتی از پنل‌های خورشیدی استفاده کنند.
رضایی با بیان اینکه طبق قانون ادارات می‌توانند ۲۰ درصد از انرژی خود را از پنل‌های خورشیدی تامین کنند، بیان کرد: در این راستا با محوریت اتاق بازرگانی کمیته‌ای جهت آسیب شناسی استفاده از پنل‌های خورشیدی تشکیل شده است.
وی ادامه داد: مقرر شد بانک‌ها صد میلیارد تومان جهت اجرای ۱۰۰ طرح ساماندهی پنل‌های خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی به شهرک‌های صنعتی با هماهنگی کمیته و عضویت شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام شود.
به گفته استاندار اصفهان، استفاده از پنل‌های خورشیدی نیازمند فرهنگسازی است تا به سمت انرژی‌های پاک و سبز حرکت کنیم.
اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌رود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=25222

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها