عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: اوایل سال آینده مذاکرات برجام شروع می شود و به نتیجه هم می رسد

اقتصادنیوز: برجام حاشیه‌هایی داشت که باعث شد تاکنون به نتیجه نرسد. یکی از حاشیه‌ها عربستان بود دیگری صهیونیست‌ها و آمریکا. آمریکا هم جزو برجام است و هم حاشیه‌ساز برجام.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گویدآمریکا متاثر از لابی صهیونیستی و عربستان هم بود. اما در حال حاضر با ترمیم روابط با عربستان به نظر می‌رسد بخشی از این حاشیه‌ها کم می‌شود که موجب به نتیجه رسیدن برجام خواهد شد.

او ادامه داد:  برجام به سمت به نتیجه رسیدن می‌رود. در چند وقت اخیر نیز آمریکا پیام‌هایی را به ایران داده که حاضر به همکاری برای به نتیجه رسیدن برجام هستیم.

حیدری خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی کشورها منتظر هستند تا برجام به نتیجه برسد تا همکاری‌شان را با ایران آغاز کنند. جمع‌بندی بنده از تهدیدها، صحبت‌ها و مذاکرات مستقیم و غیرمستقیم این است که برجام در آینده با میزبانی یک کشور ثالث برقرار می‌شود و به نتیجه هم می‌رسد.

او ادامه داد: کشورهایی مانند آمریکا به دنبال این هستند که جمهوری اسلامی بیشترین امتیاز را بدهد اما ما به دنبال توافق برد-برد هستیم. ما در خصوص برنامه هسته‌ای‌مان شفاف‌سازی می‌کنیم و آنها باید تحریم‌ها را رفع کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در اوایل سال آینده ممکن است که نشست برجام برگزار شود و به نتیجه هم برسد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=38580

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها