فعالیت اصناف اصفهان به دلیل کرونا تا ساعت ۱۸ محدود می‌شود

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: فعالیت مشاغل این استان به جز صنوف گروه یک مربوط به مایحتاج عمومی و مراکز تهیه و توزیع لوازم بهداشتی و درمانی از بیستم آبان به مدت یک ماه تا ساعت ۱۸ محدود می شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از ایرنا، حجت الله غلامی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدیو کنفرانس افزود: امروز در این جلسه بحث محدودیت مشاغل به صورت گسترده‌تر و همراه با محدودیت زمانی مطرح شد.

به گفته وی طرح محدودیت زمانی مشاغل از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر به مدت یک ماه اجرایی خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: محدودیت فعالیت مشاغل در سایر شهرستان‌های استان با نظر ستاد استانی مورد بررسی خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: درباره تردد خودروها در سطح شهر در جلسه ستاد ملی مطرح و مقرر شد محدودیت‌ها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح اعمال شود.

غلامی ادامه داد: استثناهایی به لحاظ ترددهای ضروری مشاغل خاص توسط قرارگاه عملیاتی کرونا تا هفته آینده بررسی و محدودیت ترددها اعمال خواهد شد.

به گفته وی با تصمیم گیری در خصوص ترددها متخلفان ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به دورکاری ادارات خاطرنشان کرد: اختیاری به دستگاه‌های اجرایی استان داده شد که متناسب با میزان ارباب رجوع و حجم کاری درباره دورکاری برنامه ریزی و نوبت بندی کنند از این رو در جلسه آینده ستاد استانی عملکرد دستگاه‌ها در این خصوص بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

وی گفت: ابتدای جلسه امروز گزارشی از وضعیت حاد کرونا در ۳۱ استان کشور ارایه شد، متاسفانه در بیشتر استان‌ها میزان مبتلایان به کرونا رو به افزایش است.

وی تصریح کرد: برای ایجاد محدودیت‌ها مباحث مختلفی مطرح شد از جمله بحث مشاغل بود که در جلسات قبل محدودیت هشت شهرستان استان و کلانشهر اصفهان را اعمال کرده ایم.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر در کشور به کووید ۱۹ مبتلا شدند وظ ۳۷ هزار و ۴۰۹ نفر براثر این بیماری جان باختند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24567

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها