فعال اقتصادی: ما از تحریم های داخلی رنج می بریم

رئیس کارخانه “آویسا لوله جی” اصفهان گفت: ما نگران تحریم های خارجی نیستیم؛ بلکه از تحریم های داخلی هراس داریم؛ زیرا برای توسعه کارخانه، درخواست افزایش مواد “پی وی سی” کرده ایم؛ اما متاسفانه سهمیه ما را افزایش نمی دهند و می گویند مواد نداریم؛ درحالی که در بازار آزاد با ۵۰ درصد افزایش قیمت می توان این مواد را تهیه کرد که تولید آن مقرون به صرفه نیست.

حسین رجالی، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری-تحلیلی شاخص اقتصاد، افزود: تولیدکنندگان این مواد پتروشیمی های بزرگ هستند که مقداری از آن را در بورس، بخشی را در بازار آزاد عرضه و مابقی را نیز صادر می کنند.

وی ادامه داد: یک ماشین ۲۰ تنی این مواد در بازار آزاد، معادل ۳۰۰ میلیون تومان با سهمیه ای تفاوت قیمت دارد.

وی با بیان اینکه این کارخانه در کیفیت سنجی محصولات ساختمانی لوله و اتصالات پی وی سی موفق به اخذ تاییدیه انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات شده است، خاطرنشان کرد: تا سال ۹۸ ما به کشورهای عراق، افغانستان، قطر و کویت صادرات داشتیم اما در سال جاری این صادرات نزدیک به صفر رسیده است؛ زیرا پودر پی وی سی به صورت خام و ارزان به عراق صادر می شود و در داخل هم گران عرضه می شود.

این فعال اقتصادی درخصوص تعدیل نیروهای کارخانه در دوره کرونا افزود: ما در این دوره نه تنها تعدیل نیرو نداشتیم؛ بلکه ۱۰ درصد هم افزایش نیرو داشتیم و اگر سهمیه مواد اولیه ما را افزایش دهند، می توانیم کارخانه را توسعه دهیم.

رجالی درباره تاریخچه کارخانه گفت: این کارخانه به پشتوانه تجربه مدیران از سال ۱۳۸۹ در راستای افزایش ارزآوری و ایجاد اشتغالی پایدار در منطقه صنعتی “هرند” فعالیت خود را شروع کرد و استراتژی و خط مشی خود را بر مبنای ایجاد تمایز کیفی محصولات خود قرار داد.

PVC (پی وی سی) یک پلیمر پلاستیک مصنوعی است که به دو شکل متفاوت، سخت و انعطاف پذیر در دسترس است. نوع انعطاف پذیر در بسیاری از کاربردهای پلاستیکی استفاده می شود، اما لوله PVC از نوع سخت آن ساخته شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24000

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها