لزوم انتقال دانش و تجربیات اتاق بازرگانی اصفهان به اتاق های دیگر کشور

 رئیس اتاق بازرگانی ایران، در بازدید از اتاق بازرگانی اصفهان و دیدار و گفتگو با رئیس و جمعی از اعضای هیأت نمایندگان تاکید کرد: لازم است تجربه های موفق اتاق اصفهان به سایر اتاق های بازرگانی منتقل شود و این کار باید با هدف تربیت افراد متخصص صورت گیرد؛ زیرا انتقال دانش و تربیت نسل در این زمینه، عواید بزرگی برای اتاق های کل کشور به دنبال خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان غلامحسین شافعی، ضمن تشکر از رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و ابراز خرسندی از این بازدید، افزود: اگرچه با شناخت قبلی به استان اصفهان سفر کرده ام؛ اما تحولات جدید و اتفاقات تازه در اصفهان، قابل لمس و مشهود است.
وی درخصوص توسعه کشور گفت: تمرکز قدرت در مرکز بلای جان توسعه پایدار کشور است. بنابراین، لازم است برنامه های توسعه منطقه ای برای قرار گرفتن در برنامه های کلی کشور، تدوین و در  سطح ملی در نظر گرفته  شود.
شافعی با اشاره به فرصت مناسبی که برای اتاق های بازرگانی در خصوص تدوین برنامه هفتم توسعه فراهم است، تاکید کرد:برنامه هفتم توسعه یک فرصت طلایی برای اتاق های بازرگانی است که تلاش کنند شاخص های توسعه پایدار را در این برنامه اعمال کنند.

وی افزود: مطالعات عمیقی دراین زمینه در اتاق بازرگانی ایران انجام شده و سعی بر آن است که از دو گروه از کشورهای فدراتیو و توسعه  یافته الگوبرداری شود.

قدردانی از نگاه ویژه اتاق بازرگانی اصفهان به موضوع مسئولیت اجتماعی
رئیس اتاق بازرگانی ایران توجه ویژه به مسئولیت اجتماعی را از ارکان مهم اتاق بازرگانی خواند و اظهار کرد: نگاه اجتماعی اتاق بازرگانی اصفهان نگاه ویژه ای است که لازم است دیگر اتاق های بازرگانی کشور نیز توجه بیشتری به آن داشته باشند.اقدامات اتاق بازرگانی اصفهان در خصوص ایفای نقش مسئولیت اجتماعی بسیار ارزنده است .

انتقال تجربه موفق اتاق بازرگانی اصفهان به اتاق های دیگر استان ها با هدف تربیت افراد متخصص
شافعی دربخش پایانی صحبت های خود از توجه ویژه اتاق بازرگانی اصفهان به جوانان و همچنین بانوان قدردانی کرد و گفت: رسالت اتاق بازرگانی، صرفا خدمت به اعضا نیست؛ اتاق نسبت به جامعه مسئولیت های بسیار مهمی دارد؛ این مسئولیت در این خلاصه می شود که  چگونه جوانان را برای آینده کشور آماده کنیم.
وی از نتایج خوب به دست آمده از ایجاد مرکز شتاب دهنده صادرات در اتاق اصفهان استقبال و تاکید کرد: دانش اتاق بازرگانی اصفهان در زمینه نتایج کارهای انجام شده به ویژه  اقدام ارزشمند اتاق درخصوص ایجاد مرکز شتاب دهنده صادرات به اتاق های بازرگانی استان های دیگر، منتقل شود.

شاخص های نو و اتفاقات تازه در اتاق بازرگانی اصفهان
همچنین مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ضمن اشاره به شعار اتاق اصفهان دردوره نهم فعالیت، مبنی براینکه اتاق شاخص و اتفاق تازه می خواهد، گفت: در سال های گذشته و پس از بحران به وجود آمده در قاره اروپا، پارادایم و رویکرد اتاق های بازرگانی تغییر کرد و  تبدیل اتاق نسل اول و دوم به اتاق نسل سوم با هدف تمرکز بیشتر بر SME ها ( بنگاه های کوچک و متوسط ) در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه توجه به مسئولیت اجتماعی در کانون اقدامات اتاق های بازرگانی قرار گرفت، در ادامه تصریح کرد: یکی از برنامه های کلیدی و راهبردی اتاق، ایجاد مرکز شتاب دهنده صادرات بوده که تیم های آموزش دیده اولین صادرات خود را انجام داده اند. همچنین، تشکیل سرای نوآوری با هدف تعامل بیشتر صنعت و دانشگاه از دیگر اتفاقات تازه در اتاق بازرگانی اصفهان است.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ضمن تاکید بر این نکته که دسترسی به  اهداف تازه اتاق با ایجاد زیرساخت های توسعه امکان پذیر است، توضیح داد: اتاق بازرگانی اقدام ارزشمندی در راستای ساخت و بهره برداری از نمایشگاه بین المللی اصفهان انجام داد که این نمایشگاه در آبان ماه افتتاح شد و همچنین ایجاد کارگوترمینال فرودگاه شهید بهشتی نیز در دستور کار قرار گرفت و به بهره برداری رسید.
گلشیرازی درادامه از اقدامات انجام شده در زمینه سند چشم انداز اصفهان یاد کرد و افزود: ثبت برند شهری اصفهان و تشکیل مثلث طلایی گردشگری سه استان اصفهان، یزد و فارس و همکاری با بنیاد نصف جهان در جهت توسعه استان، از جمله کارهای صورت گرفته در این زمینه است.

وی تصریح کرد: ایجاد دفاتر تجاری و آمادگی بیشتر برای استفاده بهینه از حضور هیأت های تجاری در اصفهان نیز از برنامه های خدمات رسانی در سطح بین المللی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=25064

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها