مجمع عمومی سالانه و تغییر نام اتحادیه تولید و صادرکنندگان فرش اصفهان برگزار می شود

دبیر انجمن تولید و صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان از برگزاری مجمع عمومی سالانه و نیز تغییر نام از اتحادیه  و استقلال کامل آن تحت عنوان”انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان اصفهان” در روز پنجشنبه ۲۴ بهمن خبر داد.

منوچهر طلایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: این اتحادیه دومین شعبه اتحادیه بعد از تهران بود که از سال ۷۶ با تقاضای صادرکنندگان استان اصفهان تشکیل شد.

وی ادامه داد: استان اصفهان صادرکنندگان زیادی در زمینه فرش دستباف داشت که از سال ۷۶ به بعد رفته رفته به دلایلی از جمله قوانین و مقررات گمرکی، کاهش جوایز صادراتی و قطع یارانه در سال ۹۲ به این بخش و نیز صدور دستور برگرداندن ارز توسط صادرکنندگان و نیز جریمه برگردانده شدن فرش صادراتی از رونق افتاد.

طلایی ادامه داد: جلسات متعددی  در خصوص رفع مشکل جریمه فرش های بازگشتی برگزار شده که تاکنون موفقیتی در این خصوص حاصل نشده که در انتظار مصوبه مجلس در این خصوص هستیم.

وی گفت: بیشتر صادرات فرش استان اصفهان از تهران و با کارت دیگران صادر می شد که امیدواریم با استقلال استان در زمینه صادرات فرش و تغییر نام اتحادیه به انجمن این مشکل نیز برطرف شود.

وی بدون اشاره به میزان صادرات فرش استان گفت: تا قبل از بروز مشکلات برای این بخش، صادرات خوبی داشتیم که اینک این صادرات بسیار کاهش داشته است.

تشکیل انجمن تولید و صادرکنندگان فرش دستباف اصفهان به دستور اتاق ایران مبنی بر استقلال اتحادیه ها و تبدیل آن به انجمن صورت می گیرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20311

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها