مدرس تجارت الکترونیک: مزیت رقابتی، پایه و اساس بازاریابی محتوایی است

مدرس و مشاور تجارت الکترونیک درخصوص استراتژی بازاریابی محتوا گفت: پایه و اساس بازاریابی محتوا، مزیت رقابتی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، محمدرضا شیخ بهایی در کارگاه آموزشی بازاریابی دیجیتالی در برندسازی محصول که به همت مرکز توسعه سرمایه انسانی اتاق بازرگانی(متسا) در اتاق اصفهان برگزار شد، گفت: دلیل شکست بسیاری از کسب و کارهای الکترونیک، رعایت نکردن موارد بسیار جزیی است.

وی با تاکید بر اینکه فرایند تولید محتوا را می‌توان برون سپاری کرد؛ اما استراتژی بازاریابی محتوا باید حتما توسط پرسنل و بخش فروش سازمان تدوین شود، افزود: تبلیغات دهان به دهان تا ۵۰ درصد بر روی تصمیم گیری افراد برای خرید یک محصول یا استفاده از خدمت تاثیرگذار است.

وی فراموش کردن بُعد اجتماعی را یکی از اشتباهات عمده در فضای مجازی عنوان و تصریح کرد: نباید در شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار خود را به کاتالوگ الکترونیک تبدیل کرد؛ زیرا در این صورت نرخ تعامل افزایش نمی یابد.

مدرس این دوره با بیان اینکه باید محتوایی منتشر کنیم که در گام اول به جلب مخاطب بپردازد و در گام بعدی اعتماد سازی کند، فرایند اعتمادسازی را زمان بر دانست و تاکید کرد: به واسطه دیجیتال برندینگ می‌توان فرایند زمان بر اعتمادسازی را کوتاه‌تر کرد.

شیخ بهایی گفت: صحبت مردم از تبلیغات قانع‌کننده‌تر است، زیرا مردم به صورت مشخص و هدفمند به بیان تجربیات خود در استفاده از محصول می‌پردازند.

وی تصریح کرد: برای داشتن مدل رشد مناسب، کاری کنید که مردم درباره شما صحبت کنند تا بر سر زبان‌ها بیفتید.

مدرس این کارگاه وایرال مارکتینگ(Viral marketing) را اکتسابی دانست و گفت: می‌توان با تدوین نقشه راه مناسب بر سر زبان‌ها افتاد.

مشاور تجارت الکترونیک، ایجاد اعتبار اجتماعی، سعی در خطور بیش‌تر محصول یا خدمت به ذهن مردم، هشتک‌گذاری، ارزش کاربردی و توجه به نحوه روایت مردم درباره داستان محصول را از جمله گام های کلیدی بیان کرد که موجب صحبت مردم درباره محصول می شود.

شیخ بهایی عدم هدفگذاری مجدد در کمپین های بازاریابی دیجیتال را از دیگر دلایل فروش کم دانست و افزود: باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که اعتماد مشتری را جلب نماییم.

مدرس این کارگاه آموزشی ارزش پیشنهادی را نقطه تمایز با رقبا دانست و تصریح کرد: ارزش پیشنهادی دارای دو مدل نوآورانه و پیشتاز و مدل شبیه و تکراری اما متمایز است.

شیخ بهایی افزود: مدل پیشتاز ما را به رهبر بازار تبدیل کرده و مدل تکراری ما را متمایز خواهد کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20197

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها