مدیرعامل آزمونه فولاد: دنبال ورود به بازارهای جهانی هستیم

مدیرعامل آزمونه فولاد تاکید کرد: هدف ما ورود به بازارهای جهانی است و درخصوص صادرات حرف های زیادی داریم؛ اما  تاکنون هنر ورود به بازارهای جهانی را به دست نیاورده ایم.

محمدباقر پورزرگر در گفت و گو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: شرکت های ما چه بخواهند و چه نخواهند، باید نگاه روبه جلو و دیجیتال شدن را برای تولید محصولات خود داشته باشند؛ زیرا با سیستم های سنتی که سالیان سال انجام داده ایم، نمی توانیم درآینده در داخل و خارج از مرزهایمان به فعالیت ادامه دهیم؛ از این رو باید خود را به ابزارهای روز مجهز کنیم.

 

وی با تشریح آمال و آرزوهای خود و در بیان عملکرد این شرکت در سه دهه فعالیت گفت: این شرکت رسالت آزمایشگاهی دارد، و  نگاه و خدمات ما به آزمایش محصولات شرکت ها، همواره در یک آزمایشگاه جنرال بوده و هست.

پورزرگر تاکید کرد: ما سعی می کنیم نیازهای آزمایشگاهی جنرال صنایع را به صورت مجتمع برآورده کنیم و طیف مشتریان ما تنها فولاد نیست؛ بلکه بنا داریم آزمایش های خود را در بخش های نیرو، پروژه ها، نفت، گاز و پتروشیمی در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه این شرکت در سال ۷۱ از بدنه ذوب آهن اصفهان جدا شد، افزود: خدماتی که قبلا در ذوب آهن ارائه می شد، در ۵ رشته شامل: مقاومت مصالح، بازرسی فنی و کالا، آزمایشگاه های مصالح، متالورژی و آزمایشگاه های خوردگی و زیرمجموعه های آنها به بخش خصوصی واگذار شد.

پورزرگر گفت: این شرکت برای صنعت فولاد مطالعات زمین را آغاز کرد و در مراحل ساخت، کلیه مراحل کنترل و آزمایشگاهی را انجام می دهد تا محصولات را مطابق با استانداردهای دنیا آزمایش کند و در نتیجه صحت و دقت آنها ارزیابی شود.

وی همچنین به نقاط قوت و ضعف مراحل آزمایشگاهی در این شرکت اشاره کرد و افزود: در کار آزمایشگاهی به موفقیت های چشمگیری دست یافته ایم و هرگونه آزمایشی که در صنعت فولاد موردنیاز باشد، طبق استانداردهای بین المللی که با استانداردهای اروپا و آمریکا نتایج یگانه داشته باشد، در این شرکت انجام می شود.

پورزرگرهمچنین چالش های اقتصادی برای صنعتگران را وجود تصمیم گیری ها و دخالت های غیرقانونی برخی وزارتخانه ها

در کار سازمان ملی استاندارد برای ارزیابی شرکت ها مانند دستورالعمل های سلیقه ای که برای مقاومت مصالح گرفته می شود، دانست.

وی در ادامه گفت: این شرکت اینک ۵۸ پروژه بزرگ در دست اجرا دارد و توانسته است در حد ملی گام های ارزشمندی را در خصوص مراحل آزمایشگاهی بردارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23111

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها