مدیر شیپ نو اصفهان: تحریم ها فرصتی برای رشد کسب و کارهای نوپاست

مدیر استارت آپ شیپ نو (shipnow) اصفهان گفت: تحریم ها را فرصتی برای توجه و جدی گرفتن مسوولان به کسب و کارهای نوپا با قدرت رشد فراوان می دانیم.

امیر عرفانی جزی در گفت و گو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: اگرچه تحریم ها پیامدی را برای کشور بدنبال دارد، اما این فرصت را به همراه خواهد داشت تا مسوولانی که به شکل سنتی و با درآمدهای نفتی و بدون توجه به فرصت های جدید و کسب و کارهای نو، کشور را اداره می کردند به جوانان خلاق و با قدرت ریسک پذیری بالای استارت آپی اعتماد پیدا کنند و بخشی از کسب و کارهای نوپا را برای رونق اقتصادی کشور جدی بگیرند.

وی ادامه داد: دولت باید از هر نوع دخالتی در فعالیت بنگاههای اقتصادی خصوصی دست بردارد و به کسب و کارهای نوپا اعتماد بیشتری پیدا کند تا این بخش نیز بتواند علاوه بر اشتغال، درآمد زایی را هم برای کشور به همراه داشته باشد.

عرفانی جزی با بیان اینکه ۳۰ درصد مدیران استانی از استارت آپ ها شناخت کافی ندارند، افزود: آنان برای سپردن برخی امور به استارت آپ ها، اختیاری ندارند و یا اینکه ریسک پذیر نیستند تا این بخش بتواند درجامعه رشد کند.

وی گفت: مسوولان دولتی برای رونق اقتصادی با کسب و کارهای نوپا، باید به این بخش بهای بیشتری بدهند و آنها را به رسمیت بشناسند و حق و حقوقی نیز برای آنان قایل شوند.

مدیر استارت آپ « شیپ نو» اصفهان در ادامه تاکید کرد: رشد این بخش علاوه بر درآمدزایی برای دولت با کسب مالیات های مستقیم و غیر مستقیم از این بخش، اشتغال زایی را نیز در جامعه افزایش می دهد.

وی سود بانکی بالا را عاملی در بی توجهی به کسب و کارهای نوپا در کشور دانست که به گفته وی سرمایه گذاران را تشویق می کند تا بدون ریسک پذیری و پرداخت مالیات، پول خود را در بانک سرمایه گذاری کنند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در برخی کشورها سود بانکی کمتر از یک درصد است و همین مساله باعث می شود تا رغبتی برای سرمایه گذاری در بانک نداشته باشند و در نتیجه در بازار و در کسب و کارهای نوپا سرمایه گذاری می کنند.

شیپ نو یکی از کسب و کارهای نوپاست که در زمینه حمل و نقل با حدود ۲ هزار پیک موتوری با ۵۰ اپراتور در سه شیفت کاری فعالیت دارند، این واحد نوپا در حمل و نقل کالا با موتور سیکلت و کامیون و وانت در اصفهان خدمت رسانی به شهروندان را برعهده دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21018

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها