فیروزی:

مردم با واردات خودروهای کارکرده، دیگر در صف خرید نمی‌مانند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات خودروهای کارکرده می‌تواند به تنظیم بازار و کاهشی شدن قیمت‌ها کمک کند. از سوی دیگر، با این موضوع دیگر مردم برای خرید خودرو، مدت‌ها در صف چشم انتظار نمی‌مانند.

به گزارش شاخص اقتصاد، حجت اله فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال، گفت: از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم، تلاش نمایندگان، شناسایی و تامین نیازهای مردم به ویژه نیازهای اقتصادی خانوار و تدوین طرح‌هایی برای رفع این نیازها بود و از آنجاکه عرضه و تولید خودروسازان داخلی، توان پاسخگویی به نیاز مردم را نداشت، مجلس اجازه واردات خودرو را صادر کرد و دولت متعهد شد بستر لازم برای اجرای این قانون را فراهم کند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: در ادامه این مسیر مجلس مجدد به موضوع ساماندهی بازار خودرو ورود کرد و در بودجه سال ۱۴۰۲، واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال را تصویب کرد اما بنا به نظر هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، واردات خودروهای سواری کارکرده از بودجه حذف شد.

وی اضافه کرد: پس اصرار مجلس بر استفاده از این راهکار برای ساماندهی بازار خودرو، دولت لایحه دوفوریتی واردات خودروهای کارکرده را به مجلس تقدیم کرد که مجلس نیز با تصویب دوفوریت آن بر ضرورت استفاده از این راهکار صحه گذاشت زیرا مجلس هم درد را شناخته بود و هم درمان را به درستی شناسایی کرده بود در واقع از آنجاکه مشکل اصلی بازار خودرو متناسب نبودن عرضه و تقاضای خودرو بود، مجلس بر واردات خودرو تاکید کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با واردات خودورهای کارکرده بخشی از کمبودهای بازار جبران می‌شود، ادامه داد: این اقدام می‌تواند به تنظیم بازار و کاهشی شدن قیمت‌ها کمک کند از سوی دیگر با این موضوع نیازی نیست که مردم برای خرید خودرو مدت‌ها در صف چشم انتظار بمانند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: نظر کارشناسان این حوزه نشان می‌دهد که هدف‌گذاری مجلس درست بوده است و واردات خودروهای کارکرده کمک بسیاری به ساماندهی بازار خواهد کرد./

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=39229

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها