معادن سنگ آهن اصفهان با سرمایه گذاری فولاد مبارکه و ذوب آهن احیا می شود

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان، انعقاد تفاهم نامه میان معدنکاران سنگ آهن و واحدهای فولادی استان را در رفع بحران تامین سنگ آهن فولادی ها و فروش معادن سنگ آهن در داخل استان موثر دانست و در ادامه از اعلام بسته حمایتی سرمایه گذاری فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به منظور احیای معادن این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مجتبی کاروان در چهارمین جلسه کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان افزود: فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به منظور راه اندازی و فعال نمودن معادن سنگ آهن استان اصفهان با هماهنگی بهره برداران معادن اقدام کنند.
وی ادامه داد: واحدهای فولادی برای تامین سنگ آهن از داخل استان و حمایت از معادن سنگ آهن باید به نحوی روند خرید را اصلاح نمایند تا معادن بتوانند با واحدهای فولادی قرارداد همکاری امضا نمایند.
محمد سرجوقیان معاون معادن سازمان صمت استان اصفهان نیزتعداد معادن دارای پرونده بهره برداری استان را ۲۲ معدن با ظرفیت اسمی بالغ بر ۱.۵ میلیون تن درحالی اعلام کرد که اکنون تنها تعداد کمی از آنها فعال هستند.
ویهمچنین خواستار ایجاد ساز و کاری از سوی فولادی ها برای بالا بردن عیار معادن استان شد و تصریح کرد: در صورت همکاری ذوب آهن و فولاد مبارکه برای کمک به ارتقای عیار معادن، تعداد زیادی از معادن هماتیت با عیار زیر ۴۰ فعال خواهد شد.
سید محمدیاسر طیب نیا معاون امور معادن فولاد مبارکه نیز داشتن نگاه بلند مدت را رافع اختلاف میان معدن داران و فولادی ها دانست و افزود: درصورت تعامل معدن داران با فولادمبارکه و ذوب آهن دربلند مدت سود مناسبی عاید آنها خواهد شد.
وی با بیان اینکه خرید مواد اولیه از سوی ما با قیمت مناسب از معدنداران صورت می گیرد، تصریح کرد: استراتژی جدید ما کار با تمامی معادن حتی معادن کوچک مقیاس است و با وجود بالا نبودن عیار معادن استان، ما به دلیل تبدیل این مواد به کنستانتره آماده همکاری با معادن دارای حداقل عیار ۳۵ هستیم.
معاون امور معادن فولاد مبارکه به منظور تعامل با معادن سنگ آهن در زمینه های مشارکت، سرمایه گذاری، خرید بلند مدت مواد اولیه و حتی خرید معدن نیز اعلام آمادگی کرد.
محمدجعفر صالحی، معاون خرید ذوب آهن نیز با بیان اینکه مواد اولیه با قیمت روز از معدنداران خریداری می شود، افزود: آغوش ذوب آهن برروی معادن کوچک مقیاس نیز باز است و قراردادهای ما از ۲ هزار تن به بالا می باشد، ضمن آنکه از آمادگی کامل برای خرید مواد اولیه و مشارکت با معادن با هر مقیاس برخوردار هستیم.
حسام الدین فرهادی نسب مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان نیز گفت: با توجه به رسالت اتاق بازرگانی مبنی بر کمک به کسب و کار اعضا در این کمیسیون اقدامات متعددی برای تسهیل در امور معادن و تولید سنگ آهن و رفع نیاز واحدهای فولادی به منظور تعامل هر چه بیشتر معادن و واحدهای فولادی انجام شده است.
وی افزود: مشکلات معدنداران و بخش خصوصی ناشی از تصمیم های حاکمیتی است که البته ضرر بیشتر این موضوع متوجه بخش معدن است.
احمدرضا بصیری رییس کمیته فرآوری سنگ و مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان نیز از انجام اقدامات لازم در خصوص ایجاد نمایشگاه دایمی سنگ در اصفهان خبر داد و افزود: تاکنون شناسایی و جمع آوری اطلاعات واحدهای معدنی انجام شده و در مرحله معرفی مشاور برای تدوین نقشه جامع صنعت سنگ کشور هستیم.
وی گفت: به منظور جذب پروژه های تحقیقاتی دانشگاهی برای ایجاد مرکز تحقیقات سنگ نیزاز دانشگاه های آزاد خمینی شهر و میمه بازدید شده و با آنها وارد مذاکره شده ایم.
علیرضا رستگار دبیر کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان نیز با توجه به برگزاری جلسه با معادن سنگ آهن استان و اعلام آمادگی برای تامین مواد اولیه از واحدهای فولادی بسته حمایتی سرمایه گذاری را خواستار شد.
وی همچنین با توجه به برگزاری نشست با مدیرعامل صندوق بیمه فعالیت های معدنی انواع بیمه نامه ها و تسهیلات صندوق را معرفی و اعلام کرد فعالیت های صندوق با استفاده از پوستر و موشن کلیپ در شهرک های صنعتی و فضای مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به حمایت ایمیدرو از پایان نامه های دانشجویی و پروژه های تحقیقاتی با اعلام فراخوان عمومی در سطح دانشگاه ها و فعالان صنعت سنگ تزیینی نسبت به جذب و معرفی آنها اقدام خواهد شد.
همچنین در این جلسه مصوب شد؛ شرکت فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان آمادگی و همکاری خود را در بخش های اکتشاف، استخراج، سرمایه گذاری و ماشین آلات بصورت کتبی اعلام نمایند تا به منظور راه اندازی و فعال نمودن معادن آهن کوچک و متوسط مقیاس با هماهنگی بهره برداران معادن اقدام نمایند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20455

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها