برای دریافت گواهینامه ارزش ‌افزوده به مراجعه حضوری نیاز نیست

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مودیان جهت دریافت شماره اقتصادی و یا گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده، نیازی به مراجعه به ادارات مالیاتی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمود علیزاده با اشاره به مراجعه برخی مودیان به ادارات کل امور مالیاتی جهت دریافت گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده خاطرنشان کرد: هم اکنون، با تمهیداتی که با هماهنگی سایر دستگاه‌ها از جمله اداره ثبت شرکت‌ها اندیشیده شده، فعالان اقتصادی از همان زمان ثبت شرکت یا کسب مجوز فعالیت، از نظر سازمان امور مالیاتی کشور، «مودی» تلقی می شوند.

وی اضافه کرد: بر این اساس،  شماره اقتصادی آنها همان کد ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی است و نیازی به طی مراحل راستی آزمایی نیست.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: همچنین نیازی به هیچ‌گونه استعلام و یا مراجعه حضوری به ادارات امور مالیاتی نیست.

وی اضافه کرد: ثبت نام فعالان اقتصادی در نظام مالیات بر ارزش افزوده کفایت داشته و جهت دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان، نیازی به دریافت گواهینامه ثبت نام نظام مالیات بر ارزش افزوده نیست.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21526

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها